Pruzkumnik

Kam se poděly čarodějnice?

Jsou ještě mezi námi (popřípadě kde jsou?), nebo ve středověku upalování na hranicích pro ně znamenal definitivní konec?

Nejlepší odpověď
Nuk nuk

Čarodějnic je stále všude dost, jen se jim dnes říká jinak – věštkyně, léčitelky, senzibilky apod. Věechny tyto činosti totiž spadají pod čarodějnictví.

Další odpovědi
Kepler

Žádné čarodějnice nikdy nebyly. Ve středověku byly takto označeny pouze osoby splňující alespoň jednu z následujících podmínek:

  • nepohodlné sousedovi, biskupovi, nebo panovníkovi
  • bohaté osoby
  • osoby které uměly a znaly víc než ostatní
  • v souvislosti s nimi se staly události, které nikdo z okolních tupounů nedokázal vysvětlit.

Dnešní „čarodějnice“ je jiná kategorie. Ty budou existovat vždycky.

dubraro

Jak to myslíš „poděli“? Čarodějnice jsou stále mezi námi. Snad si nemyslíš, že by se skutečná čarodějnice nechala chytit a upálit… Upalováni byli nevinní lidé, zhusta ze zištných důvodů.

orwell

Odletěly do politiky a jedna tam řádí dodnes.

Kalpy

Neznamenal to konec, protože domnělé čarodějnice byly upalované ještě hluboko v novověku!

ivzez

Čarodějnice jsou ženského rodu,
takže se nikam nepoděLI!!

Jsou tu samozřejmě stále.

led

Čarodejnica to nie jen hrbatá starena s kocúrom na pleci, ktorá rôznymi mastičkami, bylinkami a čarami ovplyvňuje ľudí.
Nechcela som to nahlas hovoriť, ale ano, sme tu, stále medzi vami. Čarodejnice, ale aj čarodejníci, sú živí ľudia, ktorí dokážu vykúzliť:
z minimálneho príjmu jedného živiteľa plnohodnotný život rodiny
v divadle presvedčiť diváka preživať život hrdinov divadelnej hry
dokážu na zelenú prejsť cez prechod pre chodcov (mimo prechod a na červenú neprechádzajú)
ale aj ľudia ktorí zo mzdy „kopáča jarku pri ceste“ dokážu uživiť niekoľko luxusných áut, haciend, tráviť exotické dovolenky na Karibiku, či kdesi v tichom oceáne vlastniť ostrov, mať účet v bankách daňových rajoch

bububabu

Čarodějnic je kolem stále dost. Bohužel hlavně nejvíce těch co si říkají kamarádky.