Dagmarovna

Kam se poděla káva Dadák Standard?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Tipuji, že se přestěhovsal do nového obalu s novým bombastickým jménem „Dadák SUPERSTANDART“ a s vyšší cenou. ;) :D :D

Další odpovědi
Schluker

Umřela na nezájem kupujících…

Ametyst

Napište výrobci. Také si s nimi píšu.

Kepler

Pan Dadák byl zakladatelem pražírny kávy u nás ve Valmezu a ta funguje dodnes. Jenže pod novým majitelem a názvem Jacobs. Když jedu kolem, krásně to tam voní.

anonym

aliendrone to vystihl až na název nové varianty naprosto přesně. Standard varianta se stala obětí marketingového triku zvaného „cenové ukotvení“, který funguje prakticky tak, že jednou za čas přijdete s nohou SUPER HI-END VERZí a zrušíte naopak tu nejlevnější verzi z opačného konce, díky tomu můžete vlastně neustále své zboží zlevňovat a přitom nezlevňujete vůbec … ti co kupovali nejlevnější standard tak budou kupovat druhou nejlevnější, ti co kupovali předchozí premiovou budou kupovat ještě dražší premiovou … tohle každý výrobce dělá cca jednou do roka a vždy se jim tím skokově podaří zvednout příjem aniž by museli zvedat kvalitu, prostě jen zboží přeznačkujou.

Dlužno dodat že dnešní DADÁK už dávno není česká firma a patři (stejně jako Jacobs Douwe Egberts) koncernu „Mondelez International“ (USA) :-/