Kam se obrátit když právník neučinil úkony, které dostal zaplacené? Prosím, vynechat ČAK.

Nejlepší odpověď
anonym

Nejdříve bych chtěla po právníkovi vysvětlení, z jakého důvodu v dané věci nekonal, co mu bylo klientem uloženo a na čem jste se domluvili, a žádala bych o vrácení částky za neprovedené úkony.
Teprve kdybych po jednání s právníkem dospěla k závěru, že nejednal v mém zájmu jako klienta, řešila bych další kroky. Je možnost podat podnět na policii, protože pokud se Ti podaří prokázat, že právník si ponechal peníze za něco, co potom neudělal, tak se jedná o neoprávněné obohacení. V každém případě, pokud jde o advokáta, tak je nejlogičtější směřovat stížnost právě na Advokátní komoru.
Se soudem to nevidím až natolik snadné. Rozumný advokát nesepíše nic, kde by ho někdo mohl nachytat. Většina dohod s klienty je založena na podepsání plné moci a další podrobnosti se sjednávají ústně podle aktuálních podmínek.
Nejschůdněji řešit tento problém vidím v tom v klidu jednat s tímto advokátem, za zaplacené peníze chtít odpovídající právní servis a dožadovat se toho, aby optimálním způsobem pro Tebe jako klienta řešil celou záležitost.
Ne vždy neprovedení nějakého úkonu je na škodu klienta. Vysvětlit by Ti to ale každopádně advokát měl.

Další odpovědi
Drap

Pokud chceš vynechat ČAK, tak jedině podat žalobu za nedodržení smlouvy.

terry

Možná ombucman?