jaryk

Kkam se obrátit, když mi zaměstnavatel neproplácí zákonné příplatky za práci v noci, přesčasy i práci o víkendech atd.?

kam se obrátit když mi zaměstnavatel neproplácí zákonné príplatky za práci v noci , přes časy práci o víkendech atd

Nejlepší odpověď
ivzez

Máte-li uzavřenu pracovní smlouvu, vyzvěte zaměstnavatele
písemně k doplacení dlužných částí mzdy.

Také můžete pracovní poměr okamžitě zrušit.

Jestli ale pracujete na DPČ nebo na DPP, nemáte
na příplatky nárok.
Ledaže byste si je písemně sjednal přímo v DPČ.
__

Poznámka: Úřad práce toto už dlouho (od zřízení inspektorátu práce) neřeší.
Živnostenský úřad se pokud vím nikdy nezabýval pracovně právními vztahy.

Další odpovědi
JájsemRaibek

Na inspektorát bezpečnosti práce místně příslušný zaměstnavateli. Rovněž můžeš informovat Úřad práce, Živnostenský úřad.