hanny 2

Kam s banány,aby v tom vedru nezhnědly?Do lednice se dávat prý nemají.

Doplňuji:
Nevím jak -iv-a Alesch,ale 10 banánů naráz nesním!

Nejlepší odpověď
annas

Optimální teplota skladování je kolem 10 °C. Nevím, zda máte někde takovou teplotu.

Našla jsem radu:
Pokud vám nezbývá nic jiného než uložit banány v lednici, zabalte je do vrstvy novinového papíru.

Další odpovědi
anonym

Do briska !! -iv-
Doplňuji:
P.S. Tak my s Aleschem prijedem ! 🙂

dědapetr

Tip – jak uskladnit banány doma tak, aby vám zůstaly co nejdéle čerstvé. Všichni víme, že banány se rychle kazí. Po několika dnech se na nich vytvoří hnědé skvrny a nakonec se zbarví do nehezké hnědé až černé barvy což už je známka hniloby. Takovéto ovoce již není ani chutné. To vše lze jednoduše oddálit. Banány pečlivě zabalte do igelitového pytlíku a uskladněte na tmavé a chladné místo. Takto uskladněné banány vydrží mnohem déle a budete z nich mít více užitku.
http://www.fit­vit.cz/clanek/ba­nany-ovoce
Doplňuji:
A ještě,stačí banány zabalit do alobalu a teprve potom dát do lednice a vydrží nám tam dlouho a nečernají!

Alesh

Do pusy, rozkousat, do žaludku …

Zkrátka je to potravina a jako taková má nějakou trvanlivost.
Doplňuji:
To mi připomíná vtip o zajíčkovi, který se chodil každý den do zeleniny ptát, jestli mají tunu hrášku.
Jinými slovy, proč si jich tolik kupuješ? 🙂

hanulka11

udělejte banánovou buchtu, banánový koktejl , prostě bych je zpracovala a to máte pro podruhé, i když je akce a sleva …banány zásadně nekupovat do zásoby.

anonym

Kupuji jen tolik, co spotřebuji do dalšího nákupu.
Všichni se tu hezky snažíme, ale na selský rozum jsme zapomněli.
Banány se sklízejí nezralé, aby vydržely dlouhou dopravu. Před prodejem jdou do dozráváren teplým vlhkem.
Takže stačí koupit zralé na cca 2 dny a další spíše zelené, které akorát při pokojové teplotě dojdou. Koukám, že všichni jsme zatíženi prvoplánovým uvažováním a chybí nám obyčejná logika našich předků.

hanny 2

Omlouvám se – Alesh.

hanny 2

Kupuju jich tolik, protože manžel i já si každý den jeden ráno sníme a v týdnu nemám čas chodit do obchodu.