Alesh

Kam pospíchají?

Už delší dobu si kladu otázku, kam spousta lidí kolem mě pospíchá. Příklad, jedu autem, zakurtuju si 90 km/hod (nějakých 95 km/hod na tacháku, vím že ukazuje víc). tempomatem a jen kroutím volantem, zkrátka jedu předpisově, protože vím, že když to budu rvát, že ušetřím možná pět minut, projedu zbytečně půllitr-litr benzínu navíc a akorát riskuju pokutu. No a jak si tak jedu, tak každou chvíli mám někoho za prdelí, lepí se mi na nárazník, přitom jedu na horní povolené hraně rychlosti mimo obec, no a hned jak může tak klidně přes plnou čáru mě střihne. A já si říkám, k čemu mu to je dobrý?

Nejlepší odpověď
tom004

Hloupost lidí nezměníš.Buď ten dotyčný bude o „celých“ 5 vteřin dříve v cíli,nebo ho dojedeš a uvidíš namotaného kolem stromu.

Další odpovědi
hanny 2

Potřebují se pochlubit,jak mají silná auta,že jsou přece rychlejší než ostatní.
Ale dnes je všeobecně uspěchaná doba,tak taky třeba ze zvyku.

pokazdejinak

jezdím taky tak, navíc ty spěchálky ještě otravuju tím, že v obci zpomalím na 50, takže mě předjíždějí na všech možných i nemožných místech :)
ale musím se trochu opravit – stalo se mi v pondělí, že nás takhle jelo víc – prostě v klídku, dodržovali jsme bezpečné odstupy, kam jsem viděla před sebe byly auta, takže se nikdo nesnažil předjíždět a fakt to byla pohoda… do cíle jsem dojela 5 minut před tím, než jsem tam měla být, asi zázrak :)

briketka10

Jsem chodec, tak mě to taky někdy pořádně naštve, když chci přejít silnici na zastávku a řidič si to valí stovkou přes plnou čáru ve vesnici je mu jedno, že stojím na přechodu, čirá bezohlednost, nevím proč jezdí všichni tak rychle ?

bolak

Takoví lidé můžou pospíchat jen na jediné místo… do hrobu.

Georgo2010

To je běžný jev dnešní uspěchané doby. Osobně jezdím co nejúsporněji a dodržuji rychlost, tachometr v autě zpravidla ukazuje o 5 km/h méně než je skutečná rychlost vozidla. Zřejmě bych také předbíhal, kdybych měl na spěch, nezáleželo mi na spotřebě paliva a měl výkonnější motor. Předjíždět na přehledné rovince to chápu, ale v zatáčce velmi riskují srážku. Takoví řidiči si neovědomují nebezpečí svého počínání: vytlačení předjíždějící­ho/protijedou­cího vozidla z cesty, neschopnost soustředit se na okolí /např. přibíhající zvěř do cesty, výmoly/, nepřizpusobení stylu jízdy povrchu vozovce a trase. Řešení je nasnadě, mít povinně zapnutý tempomat i mimo obec, v nebezpečných úsecích razantně omezit rychlost třeba i na 30 km/h a na těchto úsecích vybírat pokuty od pirátů silnic. Prevence a osvěta je základ, nicméně chybí účinné kontrolní mechanismy.