Olívia

Kam po umělecké SŠ?

V matice nejsem žádný znalec a učení mě samo o sobě moc nebere, ale design, kreslení a celkově umění mě vždy bralo a šlo mi, ale k čemu mi bude umělecká škola? Kam po ní jít? Však se ani neuživím? Prosím pokud máte nějaké zkušenosti s umělkou, napište, děkuji

Nejlepší odpověď
Dan007

Na uměleckou VŠ

Další odpovědi
cochee

Když si nevěříš, že by ses tím mohla živit, tak proč jsi propáníčka na tu uměleckou školu vůbec šla?

elkon

Když jde člověk na nějakou školu, tak asi z nějakého důvodu. Pokud neví proč, to je na pováženou.

Reezo

Zdravíčko
Záleží na tom co přesně umíš? Pokud umíš třeba grafiku a malování na PC, tak by jsi mohla pracovat třeba jako grafička.

Jestli ti mohu něco doporučit, tak začni kreslit a zveřejňuj svou tvorbu třeba na stránce deviantart nebo někde jinde. Budeš mít pak někde dostupnou svou tvorbu jako ukázku pro potencionální zájemce o tvé schopnosti.

Se základy programování a umění malovat můžeš teoreticky produkovat i jednoduché HTML příběhové hry nebo využít jiný lehký program jako je například RPG maker a další.

Vůbec bych se nebál si založit Patreon účet, zveřejnit nějaké informace o sobě ( aby jsi zaujala ) a když se lidem bude líbit tvá tvorba, tak tě rádi podpoří. Časem si můžeš vybudovat slušnou základnu podporovatelů nebo si případně můžeš najít někoho k sobě, kdo by ti programoval a ty malovala.

Nejdůležitější ale je, co ty jako umělkyně chceš dělat a jaký máš ambice? Čeho chceš dosáhnout?

ivzez

Jestli se nemýlím, poskytuje umělecká SŠ úplné střední
odborné vzdělání s maturitou, takže po jejím absolvování
není nutné jít dál studovat.

Ale je možné se přihlásit na kteroukoliv VOŠ nebo VŠ, pokud se
vedle přípravy k maturitě dokážete připravit i na přijímací řízení.

Ovšem ve Vašem případě bych poradila se rozhlížet spíše po pracovních
možnostech. Studium by v případě, že nemáte o nic konkrétního zájem, byla podle mne ztráta času.