Avatar uživatele
Olívia

Kam po umělecké SŠ?

V matice nejsem žádný znalec a učení mě samo o sobě moc nebere, ale design, kreslení a celkově umění mě vždy bralo a šlo mi, ale k čemu mi bude umělecká škola? Kam po ní jít? Však se ani neuživím? Prosím pokud máte nějaké zkušenosti s umělkou, napište, děkuji

Zajímavá 0 před 1663 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Dan007

Na uměleckou VŠ

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
cochee

Když si nevěříš, že by ses tím mohla živit, tak proč jsi propáníčka na tu uměleckou školu vůbec šla?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
elkon

Když jde člověk na nějakou školu, tak asi z nějakého důvodu. Pokud neví proč, to je na pováženou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Reezo

Zdravíčko
Záleží na tom co přesně umíš? Pokud umíš třeba grafiku a malování na PC, tak by jsi mohla pracovat třeba jako grafička.

Jestli ti mohu něco doporučit, tak začni kreslit a zveřejňuj svou tvorbu třeba na stránce deviantart nebo někde jinde. Budeš mít pak někde dostupnou svou tvorbu jako ukázku pro potencionální zájemce o tvé schopnosti.

Se základy programování a umění malovat můžeš teoreticky produkovat i jednoduché HTML příběhové hry nebo využít jiný lehký program jako je například RPG maker a další.

Vůbec bych se nebál si založit Patreon účet, zveřejnit nějaké informace o sobě ( aby jsi zaujala ) a když se lidem bude líbit tvá tvorba, tak tě rádi podpoří. Časem si můžeš vybudovat slušnou základnu podporovatelů nebo si případně můžeš najít někoho k sobě, kdo by ti programoval a ty malovala.

Nejdůležitější ale je, co ty jako umělkyně chceš dělat a jaký máš ambice? Čeho chceš dosáhnout?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Jestli se nemýlím, poskytuje umělecká SŠ úplné střední
odborné vzdělání s maturitou, takže po jejím absolvování
není nutné jít dál studovat.

Ale je možné se přihlásit na kteroukoliv VOŠ nebo VŠ, pokud se
vedle přípravy k maturitě dokážete připravit i na přijímací řízení.

Ovšem ve Vašem případě bych poradila se rozhlížet spíše po pracovních
možnostech. Studium by v případě, že nemáte o nic konkrétního zájem, byla podle mne ztráta času.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek