petarex

Kam patri bavlnik(cerno­zem,poustni puda,podzolova puda,hnedozem,puda tundry)prosim?De­kujuu Petr

Doplňuji:
Mam namoznost jenom ty priklady.Deku­ju Petr

Odpovědi
www

Bavlník se většinou pěstuje, pokud si ještě pamatuji, na aridních půdách.
Jsou to tedy suché oblasti, kde např. černozem logicky není a půda není nijak zvlášť bonitní, tedy je poměrně chudá. Rostlina ale potřebuje závlahu.
Doplňuji:
Jo ták, pán řeší dú nebo něco podobného! Já to tušil 🙂 .
Takže si příteli vyhledej na netu co znamenají tebou uvedené termíny a vycházej z mé odpovědi. Ono ti to vyjde samo, nebo otevři učebnici 😁