kam odložiť (schovať) rezervný kľúč?

zabuchol som si dvere od baráku ( http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/fakt-serie-cert-na-jednu-kopu ).
náhradný kľúč mám v aute, auto v garáži a do tej sa zvonka nedostanem.
kam teda dať kľúč, aby bol dostupný i bez potrebnej autorizácie (odomknutia)?
len nie kvetináč a pod., prosím. nejaké miesto, kde by ho asi nikto nehľadal.
a nenapadá ma nič.
chodníky nie sú dláždené (pod dlaždicu? to potom vytrhám celý chodník?), prístup do domu je iba cez centrálny zámok (na garáži i na pivnici), do skrine s plynom či elektrikou to nechcem dávať, tam je to moc na rane.

nejaké nápady?

PS: ani mobil som nemal, a samozrejme čísla si nepamätám. musel som si požičať v kráme na bus a cestovať cez celé mesto za drahou – a tá dostala taký záchvat smiechu …

ako bart simpsonovie: už nikdy nebudem vynášať smeti bez kľúčov, už nikdy nebudem vynášať smeti bez kľúčov, už nikdy nebudem vynášať smeti bez kľúčov, …
Doplňuji:
díky za rady, ale:

  • sused moju prosbičku už dávnejšie odmietol
  • pracujem doma, takže mať rezervný kľúč v práci nie je výhra.
  • nemám pred domom žiadne kamene (plocha cca 1×6 m, asfalt), teda ten umelý by tam bol nápadný (leda by som ich kúpil viac, ale potom ho zasa hľadať v x kameňoch?)

na priečelí domu sú dlaždice (kabrince, do výšky cca 50 cm), tak zháňam niekoho, kto mi poradí, ako jednu odlepiť a potom prilepiť tak, aby sa dala odtrhnúť i rukou.

ešte nejaké nápady?

Nejlepší odpověď
led

Je niekoľko možností:
1 – spoľahlivý sused, či už v zalepenej obálke, alebo len tak voľne.
2 – na pracovisku – krásna prechádzka mestom v trenírkach a papučiach :)

V prípade suseda, najlepšie takého, čo je stále doma a obrniť sa trpezlivosťou, snáď niekto pôjde domov či z domu a vpustí vás dnu (brrr, to postávanie a trasenie sa v tomto počasí…). Potom už hurá k susedovi a prevziať kľúče. Ak nebude doma, čakať ďalej, ale už vnútri. (vlastná skúsenosť, doterajší rekord 3 hodiny čakania)
Horšie to je, ak varíte a máte pustený plyn, alebo akurát vytápate susedov. To už máte niekoľko iných, nie veľmi vtipných riešení…
Doplňuji:
Jestvuje ešte niekoľko možností ako otvoriť bez kľúča a vylomenia zámky…
(utčite nosíte pri sebe kompletné zámočnícke náradie aj pri vynášaní smetí v papučiach)
http://www.you­tube.com/resul­ts?search_que­ry=otvorenie+zám­ku&sm=3

Další odpovědi
ladaadal

To není potřeba, až se ti to stane dvakrát, třikrát, tak už si nikdy nezabouchneš, věř mi.

anonym

Třeba falešný kámen http://www.mi­mibazar.cz/fo­to.php?id=3550­3000&tab=14, taky http://www.go­ogle.cz/imgres?im­gurl=http://im9­.cz/iRft/538/19/28­1819538--100x100.jpg&im­grefurl=http://www­.seznamzbozi.cz/%3Fq%3Ds­kr%25C3%25BD%25C5%25A1%2­Bna%2Bkl%25C3%25AD%25C4%­258De&usg=__vnFe_fSF­aJqBy-OZuH1bkAd3aHA=&h=100&w=­100&sz=5&hl=cs&star­t=3&zoom=1&tbnid=P­fjoipnBpGvp2M:&tb­nh=82&tbnw=82&e­i=pymDUuKTC8OH4A­SO6ICYCg&itbs=1&sa=X&ve­d=0CDAQrQMwAg
Doplňuji:
Tak potom jako u děcka, na šňůrku kolem krku.

kavac

Dveře jsem si také párkrát zabouchl. Řešil jsem to pokaždé jinak.

  • od sousedky po parapetu jsem vlezl do svého bytu otevřeným oknem,
  • upravenou pilkou na železo jsem si také několikrát kliku šikovně otevřel,
  • naposled u bezpečnostních dveří mi pomohli hasiči, se speciálním udělátkem, které se strčí mezi dveře a futro. Otevřeno za chvilku a dveře nepoškozené.

Od té doby raději náhradní klíče mám „někde“ umístěné, a já nemusím používat uvedené způsoby nouzového vniknutí do svého bytu.

marci1

Zakopat v blízkosti domu. Dobrá skrýš může být i falešný kámen.

JanaViki

Pokud máš někde hlínu nebo trávu, stačí si klíč zahrabat :D

  • někam za roh;-)

anonym

Pokud jde o kabřinec – odlepit (odříznout) asi nebude až takový problém, pak tu kachličku můžeš dát na magnety (podobně se řeší v koupelnách servisní otvory), ale jako problém bych viděl zamaskování – aby ji nenašel někdo cizí.
A co přidat třeba elektrický zámek (s číselníkem), který by ovládal jen střelku zámku (nikoli závoru, takže zamknout by šlo) – podobně, jako elektrický vrátný…?

Jsemtady

Nekde v okoli u nejakeho keriku atp. Proste kdekoliv si zapamatujes ze ho mas. A kdyz by ho nekdo nasel tak ho nepozna od ceho je. Treba ho dat do neceho jako je kindervajicko a zastrcit u keriku.