ptáč

Kam odchází data z Androidu? Aplikace Google vs. Facebook?

Ze zajimavosti prohlédl Rytmus na YouTube. Dnes. Za pár hodin mě upozornila aplikace Facebook že doporučuje pritele Rytmus, ksicht i se jménem. Jak je to možné, když jsem nelajkoval? Záhada. Hledal jsem pomocí Bing a Google skupinu Rytmus.

Odpovědi
Roman71

To zní pro laika dost děsivě, ale zase taková záhada to není. Podle toho, že máš nainstalovanou aplikaci Facebook soudím, že máš na této sociální síti účet.

Vývojáři Facebooku přiznali, že mají lidi rozdělené do tří skupin:

  1. lidé kteří nemají účet na Facebooku, ale občas se na něj podívají
  2. lidé, kteří účet na Facebooku mají, ale navštěvují ho jen výjimečně
  3. lidé, kteří jsou na Facebooku neustále online

O všech třech skupinách vědí co potřebují vědět a to pomocí cookies, které sledují aktivity lidí na síti. Stačí do vyhledávače napsat heslo: Rytmus.. no a jakmile se na hledané stránce objeví malé modré tlačítko s palcem nahoru a přívětivým nápisem „to se mi líbí“, v tu ránu o tobě vědí, co jsi hledal. Shoda vytvoří pravidlo, podle kterého ti výše zmíněná síť hledá potenciální „přátele“.

Zdroj: http://www.zi­ve.cz/bleskov­ky/facebook-vas-sleduje-i-kdyz-nemate-ucet-prozradil-jak/sc-4-a-159604/default.aspx