Avatar uživatele
jana91

Kam na urad pri prihlaseni auta, (zmena majitele) po novu?

Ve velkem techn. prukazu se divam ze prodavajici vozu ma trvale bydliste, resp. „misto trvaleho nebo poloveneho pobytu/sidlo“ ve Zdaru nad Sazavou (80km od Brna). Ale auto ma prazske znacky a na velkem TP je razitko ze Stare Boleslavy (Praha). Musim tedy do zdaru na urad nebo do prahy? A pokud do prahy, lze prihlaseni provest i korespondencne?

Predem vsem diky za odpovedi.

P.S. zakladam nove tema, protoze v tom starem uz nemohu doplnit otazku.
Doplňuji:
Plnou moc jsem mela napsanou na sebe, jako kupujiciho. Jinak už je to vyřízené. Volala jsem na urad a vse zjistila. Vozidlo bylo hlášené v praze, ale já ho musela přihlásít na úřad v místě bydliště prodavajiciho, tedy ZDAR N/S a ne praha, resp. stara boleslav. Pokud priste auto prodam ja, jako brnacka, tak bude muset kupujici na urad v BRNE i kdyz je ted auto hlasene ve Ždaru. Atd atd.)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3305 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Hykam

gecco: nemůžeš kdekoliv, pouze na místně příslušném úřadu původního majitele vozidla. Řešíl jsem to před cca měsícem, psal jsem to v předchozí otázce.

Nezakládá se nové téma, pro takové případy je diskuse.
Doplňuji:
gecco: pouze na místě původního majitele.

Upravil/a: Hykam

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
gecco

Změnu vlastníka odhlášení/přih­lášení můžeš provést kdekoli – ale musíte být přítomni oba (bývalý i nový majitel) a nebo musíš od ´toho druhého´ mít notářsky ověřenou plnou moc k převodu.
Doplňuji:
Hykam – to „kdekoli“ jsem ´přehnal´ – měl jsem na mysli buďto DI místně příslušné bývalému majiteli (1) a nebo novému majiteli (2)…
😉
Takže – to, že musí jít o (1) – víš jistě?

Upravil/a: gecco

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
cukrar

zaleží, zde jdete podle nového zákona, nebo dokončujete polopřevod.
Podle toho bude rada.
Po novu je to tak, že v techničáku je razítko evidence vozidla a tam se musí jít nahlásit změna.
.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek