jana91

Kam na urad pri prihlaseni auta, (zmena majitele) po novu?

Ve velkem techn. prukazu se divam ze prodavajici vozu ma trvale bydliste, resp. „misto trvaleho nebo poloveneho pobytu/sidlo“ ve Zdaru nad Sazavou (80km od Brna). Ale auto ma prazske znacky a na velkem TP je razitko ze Stare Boleslavy (Praha). Musim tedy do zdaru na urad nebo do prahy? A pokud do prahy, lze prihlaseni provest i korespondencne?

Predem vsem diky za odpovedi.

P.S. zakladam nove tema, protoze v tom starem uz nemohu doplnit otazku.
Doplňuji:
Plnou moc jsem mela napsanou na sebe, jako kupujiciho. Jinak už je to vyřízené. Volala jsem na urad a vse zjistila. Vozidlo bylo hlášené v praze, ale já ho musela přihlásít na úřad v místě bydliště prodavajiciho, tedy ZDAR N/S a ne praha, resp. stara boleslav. Pokud priste auto prodam ja, jako brnacka, tak bude muset kupujici na urad v BRNE i kdyz je ted auto hlasene ve Ždaru. Atd atd.)

Nejlepší odpověď
Hykam

gecco: nemůžeš kdekoliv, pouze na místně příslušném úřadu původního majitele vozidla. Řešíl jsem to před cca měsícem, psal jsem to v předchozí otázce.

Nezakládá se nové téma, pro takové případy je diskuse.
Doplňuji:
gecco: pouze na místě původního majitele.

Další odpovědi
gecco

Změnu vlastníka odhlášení/přih­lášení můžeš provést kdekoli – ale musíte být přítomni oba (bývalý i nový majitel) a nebo musíš od ´toho druhého´ mít notářsky ověřenou plnou moc k převodu.
Doplňuji:
Hykam – to „kdekoli“ jsem ´přehnal´ – měl jsem na mysli buďto DI místně příslušné bývalému majiteli (1) a nebo novému majiteli (2)…
😉
Takže – to, že musí jít o (1) – víš jistě?

cukrar

zaleží, zde jdete podle nového zákona, nebo dokončujete polopřevod.
Podle toho bude rada.
Po novu je to tak, že v techničáku je razítko evidence vozidla a tam se musí jít nahlásit změna.
.