Adeeelka

Kam na školu po ukončení 9. třídy ZŠ?

Ahoj, za chvíli už mám vybírat školu po deváté třídě… no a napadla mě práce v bance. Potřebovala bych nějaké informace o tom. Předem děkuju za odpovědi

Nejlepší odpověď
annas

Výchovný poradce či třídní učitel vám nesdělí možnosti, na kterých školách získáte vzdělání pro výkon určité funkce? Překvapuje mě to.

Pro vás je tedy vhodný obor obchodní akademie 6341M02 (63–41-M/02) na obchodní akademii.

Po maturitě se jako „absolvent můžete uplatnit na trhu práce především v ekonomické sféře jako ekonom, účetní, finanční referent, referent marketingu, asistent, sekretářka, obchodní zástupce, referent ve státní správě, bankovní a pojišťovací pracovník a v dalších ekonomicko-administrativních funkcích a pozicích.“ atd.

https://www.stred­niskoly.cz/obor/ob­chodni-akademie.html

Další odpovědi
Edison

Obchodní či ekonomické zaměření, nevím, jestli jsou nějaké se zaměřením na bankovnictví, ale určitě jsou se zaměřením na správní činnosti, ale asi nejlepší by bylo gymnázium a následně VŠ ekonomického směru. Tam se pak už specializace vyplatí a možná přijdeš na to, že chceš trochu něco jiného.

Kelt

Tak v tvém případě, bych se šel domluvit přímo v nějaké bance, zeptal se, jakou školu kdo dělal, případě se domluvit na případné praxi.

dubraro

Zkus projít nějaké pracovní portály a podívat se, jaké vzdělání chtějí banky od uchazečů o zaměstnání. Gymnazium a VŠE je určitě vhodná kombinace. Existují i přímo specializované školy, například Bankovní akademie.

Kukulisak

Na tomto odkazu se dozvíte o veškerých informacích o trhu práce a kde po škole pracovat aj. https://www.in­foabsolvent.cz/O­bory/KartaObo­ru/6341M02/Ob­chodni-akademie/1?zkra­cene=False