halamka99

Kam na dovolenou mimo civilizaci?

Kam byste vyjeli na dovolenou co nejdál od civilizace, co nejvíc odříznutí od měst a lidí, na tůru do přírody, spaní ve stanu,… pokud byste měli rozpočet např. jako na dovolenou v chorvatsku u moře? Mám už několik nápadů, ale zajímají mě vaše nápady a tipy.
Doplňuji:
Já právě zvažuji Bělorusko, ale Rumunsko by bylo určitě taky zajímavé.
Myslíte, že by v albánii bylo bezpečné přespávat ve stanu?

Nejlepší odpověď
gecco

Ještě tak před rokem bych ti doporučil Ukrajinu – poloniny.
Nyní – Rumunsko, Fagaraš. Nebo Bulharsko, Rila.
😉
A ten rozpočet na dovolenou v HR si necháš ´na příště´…
😉
Doplňuji:
Lamalam – takhle to vypadá, že jsme se tím Rumunskem toulali spolu…
;-DD

Další odpovědi
Lamalam

Hory v Rumunsku nebo na západní Ukrajině. S větším rozpočtem třeba Špicberky, Island , Grónsko.
Doplňuji:
Gecco, už zase o půl sekundičky.

setapouch

Mockrat zodpovezeno.

Albanie, jedna z nejvic fascinujicich zemi v Evrope.
Doplňuji:
Pri dodrzeni zakladnich pravidel (v horach napr. jidlo a odpadky daleko od stanu kvuli medvedum, zajistit a prohlednout stan a spacak kvuli hadum…) je v Albanii zcela bezpecne spat ve stanu. Naopak, z duvodu toulavych psu, obdobne jako treba v Rumunsku, je to i vhodne, jinak leckde lze spat ciste pod sirakem. Kdyz se zeptas prvniho mistniho, rad s tebou pokeca (obvykle nebude umet zadnou rec, kterou budes znat ty, zvladne italstinu a nekteri nemcinu) a i kdyz nepochopi, proc nechces spat pod strechou, ukaze ti misto, kde muzes rozlozit stan.
Albanie je krasna a na nase predsudky relativne civilizovana zeme, ktera te ale mockrat prekvapi.

PS: pokud potkas ve Fieru a okoli nacelnika policie se slunecnimi brylemi Relax, zeptej se ho, jestli je nema tri roky a pokud jo, s kym je vymenil :D

honza19hk

Mám za sebou několik expedic na Sibiř, Kazachtánu,Nevady (USA) ,Aljašku,Islan­d,albánie,gru­zie, atd…
Akorát nečekej že v těhle zemích bude teplý moře a 35 stupňů

Drap

Třeba Finsko, Norsko

Agneta

Lamalam >>> na Islandu je nejtepleji (oproti Špicberkům a Grónsku)- a to v horkém létě maximálně 14°C, naprosto vyjímečně i 15, takže jen se speciálním stanem !:DDD

Lamalam

Děkuji za informaci. Na Islandu jsem byla 2 krát. Největší teplo jsem tam zažila 24°C.