Zahradnice 2

Kam mám posílat „lístek na peníze“ po ukončení pracovního poměru dohodou, když prac. neschopnost trvá?

1.7.2019 jsme se se zaměstnavatelem písemně dohodli, že ukončíme prac.poměr na dobu neurčitou k datu 31.12.2019 (stěhování a nemožnost dojíždét takovou dálku). Od 15.8.2019 mám dočasnou pracovní neschopnost, která bude trvat i po 31.12.2019. Za­městnavatelem mně bylo řečeno, že pokud DPN bude trvat i po datu ukončení prac.poměru, mám posílat potvrzení o trvání DPN už sama na ČSSZ.Mám ho posílat podle trvalého bydliště nebo tam, kam ho posílal zaměstnavatel? A jak to bude po 1.1.2020, když se tento „Lístek na peníze“ ruší, ale neschopenka je vystavená v r.2019? Bude částka vyplácená do doby mého zaměstnání stejná, i když už nebudu mít prac.poměr? Je vůbec Dohoda o ukončení prac. poměru platná,když prac.neschopnost stále trvá? Když jsme ji podepsali, ani jedna strana nevěděla, že budu mít DPN tak dlouho, i po ukončení prac. poměru.

Nejlepší odpověď
annas

Přečtěte sí odpověď odborníka dole v odkazu

„Po ukončení pracovního poměru budete lístek na peníze zasílat Vašemu bývalému zaměstnavateli, který ho bude s potřebnými podklady odesílat na okresní správu sociálního zabezpečení (OSSZ). Podrobnější informace podá přímo správa sociálního zabezpečení.“

Další podrobnosti o tom, jakým způsobem dávky obdržíte.

https://www.pe­nize.cz/ostat­ni/334903-nemocenska-a-ukonceni-pracovniho-pomeru

Další odpovědi
Edison

S tím lístkem na peníze je to zajímavá otázka, odpověď neznám.

Dohoda platná je, protože to je dohoda. Něco jiného by to bylo při výpovědi ze strany zaměstnavatele, tam platí ochranná doba. Zejména v případě, že s takovou výpovědí zaměstnanec nesouhlasí.