Oprah

Kam mám napsat dopis, o tom, že vím, že jedna holka má tři školy a tři maturity jako kadeřnice apod......

.....a je už přes rok na pracáku… Přesto má normálně každý den min 5 zákaznic které stříhá za peníze, měsíčně si přijde skoro na 30 tisíc, ale normálně pracovat nechce, protože prý se jí to takto víc vyplatí, nemusí si pronajímat křeslo v kadeřnictví, prý je to moc drahé.. Není tohle to náhodou práce na černo?? Co by se stalo, musela by vrátit peníze z pracáku, platila by pokutu apod???

Nejlepší odpověď
led

Asi si to budete museť napísať čiernou kriedou do komína, lebo to čo bude nasledovať, sa asi nikomu nebude páčiť:

Ano je to práca na čierno. Vy, čo kričíte niečo o šikovnosti, si asi neuvedomujete, že cez úrad práce:
1 -platíte nemocenské a sociálne poistenie tejto „šikovnej“
2 -prispievate na jej živobytie
3 -neodvádza zákonné odvody z „vedľajšieho“ prijmu
4 -nadávate na Rómov (cigáňov) na ich spôsob života, čerpanie peňazí zo sociálky a podobne – ona robí to isté, to je v poriadku?

  • takže jej príjem je vlastne príjem z príspevkov zákazníčok a z príspevkov UP

5 -mňa sa to netýka…

Ano, nezáviďte jej, je študovaná, je šikovná, vie sa otáčať,… a vie žiť z vašich peňazí

Ešteže sa najdú aj „nešikovní“ poctiví ľudia, ktorí žijú zo svojej práce bez okrádania druhých.

Doplňuji:
skusme spočítať „nicotnou společenskou nebezpečnost…jen 1080 Kč zdravotního pojištění“
ak takýchto „šikulov“ je 10000 (to dávam smiešne malé číslo) je to 1080×10000=10­.800.000 (10milionov 800tísíc Kč) len na zdravotnom. K tomu pripočítajte podporu v nezamestnanosti pre tých 10000 + únik na dani + náklady na agendu.
To číslo je naozaj také nicotné?

Další odpovědi
Ponytail

Jo, pracuje načerno.
Doplňuji:
led: Naprostý souhlas. Šikovná bude tehdy, až se užví sama a bude odvádět daně a odvody na ZaSP jako všichni ostatní.
Momentálně vysává stát na sociálních dávkách a z práce neodvádí daně, čili okrádá nás všechny. Nic, za c bych ji obdivovala.

anonym

Zase nějaký pohrobek protektorátních udavačů.
Doplňuji:
Ad tom, to mne mrzí, že sis to vyložil tak jednostranně.
Připouštím, že jsem reagoval trochu expresivně, a v době , kdy tu byla jediná odpověď od mosoje (na lampárnu).
Ale já reagoval prvoplánově na neblahou stránku české povahy a jev z poslední doby, kdy se množí otázky anonymů s častou jizlivostí a škodolibostí. Pokud je to počestný občan, mohl se identifikovat aspoň nickem, nehledě k tomu, že kdyby to myslel tak vážně, nic mu nebránilo mrknout na web ÚP, kde jsou potřebné kontakty.
Takhle to spíš připomíná žalobníčka outsidera ve škole, který se na víc nezmůže.
Jinak samozřejmě nesouhlasím s prací na černo ani s důvodem, že je to pro dotyčnou výhodnější.
Jenže daný problém má daleko širší souvislosti. Paní dělá v malém totéž, co většina Romů a dalších dlouhodobě.
Hlavní úniky představují firmy zaměstnávající desetitisíce UK a bohužel i mnohých nezaměstaných, kteří nemají na výběr.
I při podpoře je legální příjem, jenom je limitován.
Ve sféře šedé ekonimiky se u nás pohybuje cca až 15% HDP, což je trestuhodně více než ve zbytku EU.
Takže hlavní chyba je v nedůsledné kontrole státu a nevyužívané přísnejší legislativy.
Pokud má paní 3 školy, nejspíš jí ÚP nedokáže najít práci s odpovídající kvalifikací. Sám jsem byl v evidenci a je to převážně samoúčelná byrokracie, stejně jsem se musel postarat sám.
Abych to shrnul, je hezké, že se pohoršujeme nad takovýmto případem, ale je to samé jako když soud zavírá drobné zlodějíčky a miliardové státní škody zůstávají nepotrestány.

beer

Samozřejmě se mně to taky nelíbí, je to práce načerno.
Ale jen tento stát, naši politikové, vytvořili podmínky na jedné straně pro někoho nedůstojné a na straně druhé zase podmínky, které kdejakou černotu umožňují.
Takže se nemůžeme divit, že se lidi podle toho chovají a mnohdy se to dokonce museli naučit. Tedy – díky především státu na to doplácejí všichni slušní lidé..

tom004

Dobré ráno.Tak,jsem si početl,ve vašich odpovědích,na tuto otázku,a opět,se mi potvrdilo,že cesta,k demokra­cii,v Česku,je opravdu,běh na dlouhou trať.Jediná, >led<,se nebála nazvat věc,pravým jménem.Totiž to,že ta slečna,je parazit,který žije,na úkor,nás ostatních.A,nej­více,mne překvapila,bohužel nemile, odpověď,od >DrAxl<.

01Ricco

Jestli to chceš někam ohlásit, tak právě na Pracovní úřad.

Jen tak mimochodem, ti co prezentujete jak je šikovná a přidáte cosi o pohrobkovi udavačů se podívejte jakej je dluh tohohle státu a uvědomte si, že i s tímto to souvisí. Nedokážu posoudit o kolik peněz takto stát přichází, ale jsem přesvšdčenej, že málo to není. Nejen, že takto vydává prostředky na podporu této šikuly, ale ani od ní nevybere žádné daně.

anonym

Nesouhlasim ani s udavacstvim , ani s praci na cerno … , ale nechte to byt … jak je to s tim dzbanem a uchem… ? -iv-

mosoj

Na lampárnu.

hanulka11

no je snaživá ,študovaná a umí se otáčet, žádný lenoch
je to závist

Hlada

Je to práce na černo, ale s nicotnou společenskou nebezpečností. Stát za ni platí jen 1080 Kč zdravotního pojištění. Ono jí ani nic jiného nezbývá, pokud chce poskytovat službu jinak, než státem předepsaným způsobem. Nejspíš její „provozovna“ nemá dva oddělené záchody a nesplňuje další byrokratické podmínky, což, jak je vidět, zákazníkům nevadí.

modriblesk

tak se oto nestarejte nikam nic nepište a nechte jí svobodně dejchat,
Doplňuji:
ale proč vás to tak se…,lidi když někdo něco umí dělá to dobře dejte mu čas asi si ještě tolik nevěří a vám milí pisateli jen jedno neudávejte nic nikam nepište asi se z vaší strany jedná o akt pomsty tak to vydím já

Elk

Napiš si to na WC a vždy, když tam pujdeš, tak si to přečti, abys věděla, kam jsi to mohla dotáhnout, kdyby se Ti chtělo.!!!

www

Kam nahlásit? Na její prac. úřad !
Ostatního bylo řečeno dost, takže máš možnost se rozhodnout 😉

beer

Je tu neskutečněj bordel, vidím to všude a dělal jsem taky černýho šerifa: normální prac. poměr, na píchačce 300hod/měsíc i víc(!), blbejch 11.000 na ruku. Ale na výplat.lístku (mmj. bylo jiné ev.číslo než na píchačce i stejnokroji) jen oficielní hodiny v měsíci, +částka minimální mzdy, +tzv. prémie a odměny. Žádné příplatky za přesčasy, noční hodiny, svátky, nic. A to ještě uváděli jen část peněz, další dávali „bokem“, výplatu proto zásadně neposílali, jen do ruky..
Tímto způsobem firma při kontrole finančáku projde zcela bez problémů a dělá se to tak leckde, veřejně, zcela v pohodě. A pak se můžeme divit, že kličky hledají i jednotlivci ???

beer

Blbě jsem to napsal…žádné DALŠÍ peníze nedávali, dělali to systémem: „Když ale pane XY nebudete trvat, abyste měl všechno na výplatnici, bude to pro vás výhodnější!“ )) A bylo, hlavně pro ně. Pitomci co na to kývli, se při dovolené nebo nemoci divili, co mají za peníz a byla jich většina..

anonym

Ad hlada a beer, díky za objektivní náhled.
Snažil jsem se to objasnit v doplnění své odpovědi. Pořád se ta paní snaží aktivně suplovat chybějící roli státu a poskytuje služby okolí na rozdíl od Romů, kteří umějí jen parazitovat a zneužívat dávky.

anonym

A ještě na jednu maličkost zapomněli kritici, po roce na pracáku činí podpora jen zlomek, za nějž se prostě nedá vyžít.
Chtěl bych vidět ty chytrolíny co by dělali v její situaci.

led

Poznám to, preskákala som si aj také veci, ale mne ide o princíp. Ja som mala šťastia, dokázala som sa vyhrabať. ale ak takýchto „sikulov“ bude viac, je to vždy na úkor nás (vás) všetkých.
Niekedy je výhodnejšie ostať na podpore, nech je akákoľvek a na čierno si privyrábať (brigádovať bez papierov), než byť viazaný v práci. Aspoň takto mi to viacerí vysvetľovali. No zamyslime sa miesto nich na starobu, čo potom? Z čoho budú žiť, robiť už nebudú vládať.