Kam jít s akné 2

Hlada stačí do jakékoliv nemocnice nebo na polikliniku jo?

Ale já si říkal jestly to nebude lepší tady do těch soukromých ordinací protože jsem si třeba na stránkách přečetl :
"Chemický peeling:

Chemický peeling je rychlý a účinný postup používaný k omlazení a regeneraci pokožky obličeje, krku a dekoltu, ale také na hřbetu rukou a zad chemickou cestou. Po nanesení látky dojde k postupnému odstranění odumřelých povrchových kožních buněk a podpoře tvorby kožních kolagenních vláken. Chemický peeling je vhodný pro všechny, kdo očekávají rychlé zlepšení vzhledu pleti, akné, zjemnění vrásek a pleti narušené sluncem, výrazné zmírnění či odstranění pigmentových skvrn. Účinkem na hlubší vrstvy kůže (škáru) a kolagenní vlákna v ní obsažená působí i preventivně proti vzniku vrásek a celkovému stárnutí kůže. Vlastní zákrok trvá pouze několik minut, na obličej s při něm nanese chemická látka, která se po krátkém působení zneutralizuje. Zákrok je zcela bezbolestný. Na našem pracovišti používáme pouze nejkvalitnější přípravky předních světových firem. Pracovat s vysoce účinnými látkami chemického peelingu mohou pouze specielně školení lékaři.

Což jako zní že by se to mohlo rychle zlepčit…

Ale já tomu nerozumím…

Nejlepší odpověď
anonym

  1. Hlada ti přece odpověděl jasně, vyhledej běžnou kožní ordinaci, nepotřebuješ doporučení od obvodního lékaře.
  2. Další text stačilo doplnit do původní otázky, není nutné zakládat stále nové.
  3. Jak uvádíš, že tomu nerozumíš, od toho je kožní specialista, který ti poradí optimální postup odpovídající tvému konkrétnímu stavu.

Tady ti těžko můžeme nějak na dálku ordinovat.

Další odpovědi
iceT

S tím chemickým peelingem bych zase tak nespěchala.
Nejprve je třeba odstranit příčinu akné,a až pak řešit kvalitu pleti,když ti třeba zůstanou drobné jizvičky.Na ty je chemický peeling řekla bych vhodný.
Moje sestřenice akné kdysi trpěla silným akné,šla si ke kožnímu,ten jí poradil a dnes má krásnou pleť,sice s drobnými nedostatky,ale je stále krásná.

Damiana

Zajdi si k obvodnímu lékaři a nech si napsat doporučení na dermatologii. Na chemický peeling zatím nemysli, ten se používá, když akné sice skončilo, ale nebylo výrazně doléčeno a vznikly pajizévky, které tato metoda odstraňuje, stejně jako CO2 laser. Pokud je akné v aktvivním stadiu, potřebuješ zejména léčbu dobrého dermatologa, který ti pravděpodobně nasadí komedolytika a antibiotika.
http://www.or­dinace.cz/cla­nek/lecba-akne/

Můžeš léčbu podpořit i sám. Podívej se tady:

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-se-zbavit-akne-5

ReHu

Myslím, že peeling na akné moc vhodný není.
při akné je potřeba pleť čistit.
Protože je pleť většinou mastná, tak přípravky na mastnou pleť.
Pravidelně, min 2* denně.
Akné prostě musít protrpět.

A k lékaři se chodí, pouze pokud je velmi silný průběh. Tj. když vřídky jsou velké nebo hnisají. A také záleží na věku, nevím, koli ti je.
Jinak, jak píšu, čistit, čistit, …

A nedej se obalamutit reklamou. Všechny firmy chtějí zvyšovat zisky.