JájsemRaibek

Kam jde energie ze solárních panelů, když je akumulátor nabitý?

Jedná se o ostrovní systém, tedy panel – regulátor – trakční baterie.
Pokud je akumulátor plně nabitý, kam jde energie z panelu?

Nejlepší odpověď
Kazatel

Nikam, pokud není odbyt, nevyrobí se.

Další odpovědi
Roman71

Také mám off-grid systém.
Energie z panelů po nabití akumulátoru nikam nejde a tak panely vyrábí elektřinu na prázdno. Lze to zjistit připojeným voltmetrem tak, že po nabití vyskočí napětí na maximum. Pokud máte v sérii zapojený ampérmetr (součást regulátoru dobíjení), můžete sledovat, jak klesne nabíjecí proud na 0V a napětí z panelů raketově vzroste.