luky.1986

Kam drobně/rizikově investovat cca 5000,- měsíčně?

Kam drobně investovat 5000,- měsíčně když přijmu fakt vysokého rizika, ale tím padem i možnost většího zhodnocení. Je mi jedno pokud částka pujde vybrat do tri dnu nebo pěti let. Zaroven mi je jedno, pokud tam bude po dvou letech 0,- Plus prvni vklad treba cca 20k. Na akcie to zrejme v tak malem rozsahu nebude. Nejake fondy?

JájsemRaibek: To bych to radsi fouknul na kulicce na cervenou:))

Co treba znamky? Mince, medaile apod.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 2024 dny Sledovat Nahlásit

Nejlepší odpověď
McArthur

Odpoveď byla označena jako užitečná

Každá investice znamená znalost investora o tom do čeho investuje.

České akcie např. na RM Systému (www.rmsystem.cz) jsou Ti dostupné snadno přímo a když budeš investovat do ČEZ, KB, Erste, VIG nebo Pegas, tak máš celkem dobrou šanci, že za 5 let se Ti hromádka trochu rozroste.

V případě známek je potřeba znát problematiku. Ne všechny jsou investiční, sbírek se zbavuje docela složitě.

U mincí můžeš kupovat i současné kousky z České mincovny (www.mint.cz) a ani zde nenatrefíš na něco, co by Tě o úspory připravilo. Medaile připadají v úvahu především zlaté.

Také můžeš zkusit úvěr na menší nemovitost (byt) za účelem dalšího pronájmu. Tady se Ti ale investiční období trochu protáhne.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?luky.1986 Nahlásit

Další odpovědi
anonym

pět tisíc je u mě běžná investice do přítelkyně :-)

0 Nominace Nahlásit

PetrMalec

luky.1986: Investice 5000,- měsíčně není zase tak málo jak se tady snaží někteří diskutující naznačit. Ve finále to udělá pěkných 60 000 Kč za rok a s tím už se dá trochu pracovat. Jinak i na akcie to je, akcie například O2 jsou na ceně 254 Kč a ještě před měsícem byla 230 Kč. Každopádně u akcií musíš tomu trošku rozumět nebo se chtít učit.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?mosoj Nahlásit

Agneta

60 000 ročně nejlépe investuješ do cestování. Podíváš se třeba někde v nějakém známém kasínu, jak tam ti chudáci investují do automatů, a zasměješ se:DD

0 Nominace Nahlásit

JájsemRaibek

Investuj to do mě :D
Tu dvacku ti klidně dám a zas tak velký riziko to pro tebe nebude.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
PetrMalec

luky.1986: Investice 5000,- měsíčně není zase tak málo jak se tady snaží někteří diskutující naznačit. Ve finále to udělá pěkných 60 000 Kč za rok a s tím už se dá trochu pracovat. Jinak i na akcie to je, akcie například O2 jsou na ceně 254 Kč a ještě před měsícem byla 230 Kč. Každopádně u akcií musíš tomu trošku rozumět nebo se chtít učit.

před 2024 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání