Tmavovlaska

Kam dávají stravenky, se kterými zaplatíme?

Co dělají restaurace nebo obchody se stravenkama, se kterýma jim lidi, zaplatí?

Nejlepší odpověď
kubimi

Nechávají si je proplatit vydavatelem stravenek. Obvykle za 90–95% nominální hodnoty.

Další odpovědi
Mapel

Pokud by vydavatel platil 100%, tak by byl perpétummobilum. Z čeho by asi existovali?

Vydavatel stravenek přesvědčí prodejny, restaurace, aby je přijímaly a za to budou mít větší příliv zákazníků a tím i větší tržby. Pak přesvědčí zaměstnavatele, aby od něho stravenky zakoupil pro zaměstnance, že v okolí jsou prodejny, které stravenky berou. Za tuto službu musí zaplatit třeba 5% z obratu stravenek.

Máme v práci stravenky a jdu do prodejen, kde je berou. Jináč bych tam nechodil. Proto si vybírám prodejny, kde je berou. A v tom je celý princip stravenek.

briketka10

http://www.stra­venky.iglu.cz/

zde je celý odkaz jak funguje systém stravenek..
Doplňuji:
ad Hykam co by z toho měli jak uvádíš, někde třeba nevedou jízdenky a cigarety a to je důvod, že z prodeje si myslím taky nic nemají..
jako u nás v hospodě !!

jmhad

Hykem má divnou představu.Pocho­pitelně,že si ony společnosti berou.Já měl ve smlouvě 5 kaček,tedy 10%.Proto je těch společností několik a proto je také takový boj za zachování stravenek.To není jen zájem odborů,ten zaměstnavatel by mohl zvýhodnit zaměstnance jinou formou či zkusit způsob přímé úhrady ve stravovacím zařízení na fakturu,což před 15-ti lety zkusily ČD.Jenže společnosti přišly o zisk a byl konec.Pořád platí,že není problém uplatit kohokoliv,třeba polovinu Sněmovny.

Hykam

To Kubimi:
Proč by si je měli nechávat proplácet pouze z 90 – 95%? Vždyť by na tom tratili.
Vydavatel stravenek by měl mít zájem, aby jeho stravenky přijímaly v co nejvíce obchodech, tudíž vyplácí 100%
Doplňuji:
Omlouvám se za mylnou odpověď, předpokládal jsem, že vydavatelům stravenek stačí zisk od odběratelů stravenek (zaměstnavatelů)