NellyP

Kam dát docela velký tahák?(vytisknutý)

Doplňuji:
Je to skoro A5 tak kam podělte se, kam si je dáváte vy ?

Nejlepší odpověď
pusinka50

Jak velký tahák? Já si taháky psala velmi drobným písmem, jen hlavní údaje, abych něco nezapomněla a poskládala jsem je do dlaně jako harmoniku, takže odhadem velikost tak 10 cm na 20 cm
Doplňuji:
Děvče, udělej si hlavní výcuc a zbytek se budeš muset doučit. Víš, když člověk chodí do školy, musí se taky občas učit, jinak to nefunguje a věř, že co se v mládí naučíš, ve stáří jako bys našla

Další odpovědi
Lucijej

Já jsem si takovýhle taháky , shovávala pod sukni ( ale musíš ji mít ke kolenům, u delší by to moc nefungovalo), někdy se mi t povedlo i se sešitem :o)

Anebo vložit pod paír, na který budeš psát písemku, ale musíš vychytat oment, kdy ho tam vloži, a pak zase vyndat.

bolak

Všechno co tu ostatní píšou je holá amatéřina :) Pokud ho budeš schovávat někde pod trikem nebo na kolenou, tak ti může kdykoliv spadnout na zem a je po všem, vtip je v tom, aby byl ten tahák přímo na očích a přesto nebyl vidět.

Kamarád na škole měl obrovskou tužku, oblepenou papírem s ručně psanýma poznámkama, dneska už máme techniku která zvládne napodobit prakticky cokoliv, domácí tiskárny za pár stovek, který dokážou vytvořit bankovky, pokud je člověk nezkoumá zblízka, na první pohled k nerozeznání od těch pravejch, takže otázka zní, co všechno máte povolený mít při písemce na lavici…

Jedna z možností, kterou učitel těžko prokoukne, je etiketa na flašce od nějakýho nápoje. Pije každej, i na školách se pitnej režim dodržuje. Stačí malá půllitrová coca-cola postavená na v rohu psacího stolun nic víc . Na internetu si najdeš šablonu a do informací o složení vepíšeš identickým písmem školní látku.

http://www.lou­pak.cz/video/techni­ka-a-pc/2855-skola-tahak-na-pisemky

Hérostratos

anonym

Uložit do hlavy, naposledy přejet pohledem před hodinou, potom schovat do tašky na knihy a zapomenout na to, že ho máš.
Protože už příprava taháku Tě stála dost času a určitě sis ho připravila poctivě, tak se neboj. Vybavíš si, co jsi do něj psala.
Já si taháky nenosila ani do školy. Jenom jsem si to podstatné vypsala na papír a před odchodem na autobus jsem si to ještě jednou prošla. Neriskovala jsem, že mi učitel tahák najde.

Bedy

A5? To si děláš p.del, ne? Zmenši to a dej si to třeba do propisky..

alenad

přímo pod papír na lavici …

led

Z praxe:
Písaním ťahákov (nie opisovaním od druhého) sa žiak tiež učí. Zhusťuje získané informácie do miniformy, skice. – viď Conchus. Myslím, že nejestvuje žiadny žiak, ktorý by sa o nejaký ťahák nepokúsil. Mne sa raz (naozaj len raz, opakovaný vtip už nie je vtipom) osvedčil list papiera A4 s veľkým nápadným nadpisom Ťahák – naozaj počas písomky bol nenápadný.
Ak už pri svojej odpovedi musíte používať pomôcku, nepoužívajte ťahák (ten rovno odovzdajte skúšajúcemu, nech si môže skontroľovať správnosť vašej prípravy) ale použite memmopomôcky, napríklad vystretý ukazováčik pravej ruky letopočet (dejepis), zohnutý ukazováčik vybrané slová, dlaň otočená hore skloňovanie (gramatika) a podobne. Pri takejto pantomíme si môžte spomenúť naozaj veľa.
Vlastné telo, predmety okolo nás sú najlepšie ťaháky aj bez písania na ne.

Mc Merkurion

přišpendlit do kapesníku,vyz­koušené,použí­val jsem i velikost A4

hudbazPohad.

Napíšu za tabuli, něco na okno, nebo na učitelský stůl. Jinak stačí pár začátečních slov napsat na ruku, pak se pomodlit za učitelku a vyjde to. Vždycky to vyšlo. Když si nevěříš udělej si mapu.

anonym

Vkládali jsme ho většinou do propisky nebo do penálu, ale někdy jsem ho měl natvrdo v ruce a občas koukl. Ale A5, to je šílenost. Maximum je do 5cm.

Conchus

Taháky jsem nepoužíval. Dřív, než jsem stačil vymyslet na co, jak napsat, tak jsem zjistil, že to umím i bez taháku a přestal jsem je používat.

Mahoney

A5 je hrozně velký :). Já si tahák napíšu slabě na lavici a přikryju penálem nebo nějakým sešitem.

Sůwa

Já jsem v roce 1966 kompletně opsala maturitní písemku z ruštiny ( téma kosmonauti )z taháku, který mi dal někdo ráno u tramvaje – formát A4, psaný cizí rukou v azbuce. Nechápu, jak jsem to mohla přečíst a jak mi to mohlo projít 🙂