dust8

Kam člověku ulítnou včely?

Nejlepší odpověď
annas

  1. Mohou uletět skutečné včely, jejich část, když se rojí. Chápe se jako neschopnost včelař chované včely zvládnout, zvláště když včelař roj nechytne.
  2. Přeneseně. tak to znamená, že se v nějaké situaci choval nerozumně, že něco pokazil.

Jednou se roj usadil na třešní u nás na zahradě. Jeden včelař o roj projevil zájem, ale než se pro něj vypravil, opravdu včely uletěly neznámo kam.

Další odpovědi
Kepler

Včelaři včely většinou neulítnou, ale mohou vyhynout třeba na varoázu. To se pak včelaři nedivím, že je z toho smutný a mimo. Je to jen takové výstižné přirovnání, podobně se cítí nevinný člověk po exekuci majetku.

marci1

Fuč, ale nejspíš do nějaké dutiny ve stromě. 🙂
„Je obvyklé, že člověku ulítnou včely?
Není to neobvyklé. Včely se pravidelně rojí, čímž vytvářejí nové včelstvo kolem nové matky. Když je jich hodně, sednou na strom, a jestliže najdou vhodnou dutinu, nastěhují se do ní. A právě v té fázi, kdy jsou na stromě, je včelař musí chytit a dát do úlu. Jinak je beznadějně ztratí“.
https://www.a­bicko.cz/clanek/ca­sopis-abc/6387/pilny-vcelar-pilne-vcelky.html

EKSOT123

Potkají se dva kamarádi: „Koukáš, jako by ti uletěly včely. To ti zase stará udělala k obědu hrachovou kaši, co?“ „Ale ne, měl jsem uzený koleno, ale uletěly mě včely.“