Kam chodíte, když si jdete stěžovat „na lampárnu“?

Nejlepší odpověď
annas

http://www.od­povedi.cz/vyh­ledat?ie=UTF-8&cx=01759792­7737963345235%3Alv-gxwjxnxe&cof=­FORID%3A11&ci=­149&q=lamp%C3%A1rna

http://www.od­povedi.cz/vyh­ledat?ie=UTF-8&cx=01759792­7737963345235%3Alv-gxwjxnxe&cof=­FORID%3A11&ci=­152&q=lamp%C3%A1rna&s­a=Vyhledat
Doplňuji:
Slovo lampárna souviselo s hornickým povoláním. Každý horník nosí s sebou kahan, lampu, kterou fasuje (spíš fasoval) v lampárně. Obecně se pak slovo začalo používat pro skladiště a opravnu lamp i v jiném prostředí (nádraží).

Šla bych tedy na nádraží, nikoliv do dolů, kde rovněž lampárna je.

Další odpovědi
www

Zrušeny, nezrušeny, já si zajdu.
Takovou lampárnou byla vždy a dodnes je přece hospůdka! 😁
Pro holky třeba zase nějaký ten jejich babinec.
Jeden se zkrátka občas někde vykecat musí. „Lampárny“ jsou, byly a budou stále. A to je dobře 😁!

briketka10

je to na nádraží..
kolikrát jsem, ale řekla zavolejte si z okna nebo do Moskvy..

hanulka11

jo to se říká běž si stěžovat na hlavní nádraží…lampárna je jedna z místností na nádraží /čistily se tam kdysi lampy/ ale mají ji i horníci pod zemí

Damiana

Nerada si stěžuji. Nejsem ten věčně nespokojený typ člověka: Všechno mě štve a nejvíc mě štvou lidi…
Myslím, že se dovedu nad blbost dost povznést a její protagonisty tím docela uzemním. Vytočit se nenechám, co mě štve, hned řeším. Nebrblám, že něco nejde. Asi proto, že mou životní zásadou je: Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody. Jen čisté a záměrné zlo je neštěstí – na to člověk nikdy není ani dost připravený, ani silný.
Takže, já žádnou lampárnu nikdy neměla a nemám.
Pokud to ale beru spíš jako vrbu (protože ta lampárna mi zavání zbytečnou snahou o nápravu a nevyřešením situace), tak to je něco jiného. Přátelé, rodina. A myslím, že díky tomu, že jsem vystudovala psychologii, má dost lidí „vrbu“ i ve mně.

Drap

Já tam nechodím, nemá to cenu, Lampárny byly zrušeny asi tak před čtyřiceti léty.

aramah

Ne, nemám potřebu ani důvod si chodit nacokoli stěžovat.
Co je to lampárna?

Aha to sem nevěděla.

anonym

Takovou lampárnu máme přece každý. Hospůdka by byla fajn. Já,když to na mne přišlo, tak jsem přes zimu zapadla štípat dříví do sklepa a přes léto jsem vyrazila na lov slimáků kolem domu. Nešlo mi o pojem, ten už se tu rozebíral, ale o to, jak řešíte situaci, se kterou si musíte poradit sami.

Jiří12

Samozřejmě nikam, je to myšleno obrazně, když se ti něco nelíbí, běž si stěžovat třeba na nádraží nebo na lampárnu, význam je stejný. Myšleno tak, že stížnost je úplně zbytečná.