Kelt

Kam byste se zařadili, do které skupiny?

Modelový příklad – jste v cizí zemi a nedostali jste se na místo určení v danou dobu. Možnosti – porucha auta, nouzové přistání a pod. Nefunguje vám GPS ani mobil. Jste v nepřístupném terénu, nikdo není zraněný, máte dostatek potravy na přežití.
Budou vás hledat, ale neví přesně vaši polohu.
Možnosti – zůstanu na místě a budu čekat na pomoc
Půjdu se skupinou vyhledat pomoc, taky můžete zabloudit a pod.
Ve které skupině budete. Celkem je 60 – 80 lidí.

Nejlepší odpověď
briketka10

Budu ve skupině, která bude čekat

já se nechám zachránit a
někam se dobře schovám :)
Doplňuji:
gecco
ta schovka je kvůli šelmám a
nemám strach, že byste mě
nenašli..
ještě se bojím se tmy :(

Další odpovědi
nnn1

Budu ve skupině, která bude čekat

Doplňuji:
Myslím, že odborníci doporučují čekat.

Funna

Budu ve skupině, která bude čekat

Doplňuji:
chybí mi tu varianta – JINÉ, protože tvá modelová situace má bohužel trochu trhliny…nepíšeš, jestli jsem skončila na Sahaře, na pólu, nebo v džungli, což docela dost rozhoduje o tom, jestli zůstat, nebo jít…varianta s autem je úplně děravá, protože pokud se mi porouchá auto, tak jsem tam nějak přijela, tak se po té samé cestě mohu vrátit zpátky a i když nemám GPS, tak zhruba vím, kterým směrem co leží, takže bych šla na 100% zpátky, protože vím, že mne několik dní nebude určitě nikdo hledat…pokud někde havaruje letadlo a já nemám ani páru, kde jsem a mám dostatek jídla, zůstanu na místě, protože na rozdíl od mého nepojízdného auta je letadlo (i to malé soukromé) trochu víc monitorované, a když nedoletí, kam má je jasné, že se něco stalo a spustí se pátrací akce…ale protože mou nejoblíbenější cestovatelskou destinací je ČR, tohle je pro mne opravdu jen modelová situace .-))

Emefej

Budu ve skupině, která bude čekat

V případě nouzového přistání doporučují všechny příručky zůstat v bezpečné vzdálenosti od vraku letounu. Pátrací týmy vždy začínají hledání na předpokládané trase letu, vrak je dostatečně výrazný bod a najdou ho snáze než skupinku osob. Rozdělovat skupinu, zejména v případě dostatku potravin, mi nepřipadá moc vhodné. Pokud by přesto, pod tlakem jiných okolností, bylo nutné místo havarie opustit, je nutné na místě zanechat zprávu s udáním směru, kterým skupina odešla.

anonym

Budu ve skupině, která jde pro záchranu

Jak se znám, mám orientační smysl. V táboře bych nechal děti, ženy a slabé jedince.

gecco

Budu ve skupině, která jde pro záchranu

Jednoznačně…
😉
___
Jen – těch 60–80 lidí myslíš všechny lidi, tedy ty, co zůstávají i ty, kteří jdou pro pomoc, že?
Protože až na extrémní terénní výjimky naprosto stačí, když pro pomoc jde skupina 3–6 lidí…

Rocker

Budu ve skupině, která jde pro záchranu

marci1

Budu ve skupině, která bude čekat

Rozhodně budu čekat na místě. Nikdo není není zraněný, jídla máme dost. Myslím si, že je rozhodně lepší zůstat na místě. Pátrači nás spíše najdou. 🙂

pusinka50

Budu ve skupině, která bude čekat

Jak píše Funna, přijet autem, tak se vydám po cestě zpátky, jestliže bude v rozumném dosahu nějaká civilizace. Letět letadlem, počkám u vraku. Navíc, nemám orientační smysl a snadno se ztratím. A na cizí lidi, kteří by se vydali hledat pomoc se spoléhat nebudu, protože taky nemusí mít orientační smysl

anonym

Budu ve skupině, která jde pro záchranu

Doplňuji:
Čekal bych na smrt,jelikož by mě genetická elita samečků nepovolala a k metání losem bych se vůbec nedostal,takže by mi nic jiného asi nezbývalo.

honza19hk

Budu ve skupině, která jde pro záchranu

jsem hasič takže bych se snažil najít nějaké řešení,nicméně se říká že je lepší zůstat po hromadě a n evzdalovat se. Ono hodně záleží na dané situaci. někdy lze roztroušením lidí záchrannou operaci ztížit,někdy urychlit. např když každý půjde někam je větší šance že někdo na někoho narazí,pak už jen řekne kde jsou ti ostatní,někde ovšem tím lze pátrání velmi ztížit,zvláš´t když se jedná o nepřistupné terény nebo nemožnost použití vrtulníku s termovizí.

Reezo

Budu ve skupině, která jde pro záchranu

Naprosto nedostačující možnosti… Já osobně bych si nejdříve zjistil s jakýma lidma jsem v pustině a vyselektoval bych prostě lidi, kteří jsou schopný a kteří neschopný. Podle toho bych vytvořil záchranou skupinu, případně bych se zachránil sám.

Pokud zhodnotím situaci, tak zemřít můžu při čekání nebo při hledání pomoci.

Taky mě teď napadá, že dost záleží na tom, jaké vybavení by bylo k dispozici a jestli je venku něco dalšího co mě může případně ohrožovat.

Klidně bych šel i sám, pokud bych měl jídlo a vodu sebou.

Jan Kunčar

Budu ve skupině, která bude čekat

Jestli se ví, že jsme se ztratili, budou nás určitě hledat. Odejít z místa znamená riziko, že se dostanu mimo prohledávanou oblast. Při přesunu je navíc větší možnost úrazu.

gecco

Briketko, musíš se schovat jen přiměřeně dobře, aby tě našli aspoň ti zachránci…
😉

briketka10

to je jasný
dyť mě budete zachraňovat jen
Vy dva nikdo jinej se nehlásí :)