Rokio

Kam byste na mém místě investovali 1.500 korun měsíčně?

POZNÁMKY:
Můj zisk za měsíc říjen byl 6.600 korun. Tento měsíc jsem zvýšil příspěvek, který přispívám na penzijní připojištění z 500 korun na 1.000 korun, takže tento měsíc budu mít zisk o 500 korun nižší. Nicméně neutratím tento měsíc za školní výdaje, takže se můj výdaje za sníží o 800 korun. Dále plánuji, že utratím za dary a za stravu a pití celkově do 200 korun. Můj zisk za měsíc listopad se tedy bude pohybovat kolem 6.800 korun.

Důležité údaje:
Preferuji střední výnos a střední riziko a likvidita pro mě není tak důležitá.

Nejlepší odpověď
anonym

Č.účtu 198155071/2010. Děkuji. .............­.............­....
.............­.............­.............­.............­.............­.............­..............
.............­.............­.............­.............­.............­.............­.............­............
.............­.............­.............­.............­.............­.............­.............­.............­..........
Né dělám si šprťouchlata. Já myslím, že bys měl něco šetřit pro sebe, protože se ti může stát, že jednou neodhadneš třeba nějakou akci s penězi a pak přijdeš o hodně. Měl bys myslet více na zadní kolečka a spořit si peníze, na které šáhneš až v případě nouze. Z vlastní zkušenosti vím, že se to více než vyplatí.

Další odpovědi
Kepler

Myslím, že nejrozumnější by to bylo rozdělit do nějakého důchodového, nebo stavebního spoření s příspěvkem státu.

McArthur

Začni tak, že si vytvoříš hotovostní rezervu na spořícím účtu nebo na termínovaném vkladu. Výnos to sice není závratný, ale rezerva je nutností. Rezerva by měla být alespoň trojnásobkem tvých měsíčních nákladů, lépe šestinásobkem.

Až budeš mít rezervu, můžeš další hotovost s klidem investovat. Můžeš zvolit podílový fond, kam můžeš posílat i zmíněných 1500 Kč měsíčně.

Penzijko si udrž, to se Ti vyplatí v budoucnu.

Životní pojistka je pro Tebe k prdu. Nikdo na Tobě není ekonomicky závislý a hlavně to není investice či spoření.

Dochy

Můj názor: Základ je mít peníze na účtě pro běžné výdaje. Dále rezervu pro případ nouze někde na slušnějším spořáku (jak píše Arthur) – dostupné řekněme do druhého dne, nějaký úrok z toho. Pokud budeš mít toto a něco Ti bude přebývat, volil bych stavebko (při vhodném nastavení můžeš mít se státní podporou výnos kolem 5% tuším). Tam už je horší likvidita, ale slušná jistota. Až budeš mít spoustu prachů i přes tohle všechno můžeš si začít hrát na velkého investora.

Tw!st

do vývoje léku na autismus.

Kepler

Found: ke tvé škodě je číslo účtu smyšlené. Chtěl jsem ti poslat celých 10 Kč se zprávou pro příjemce abys to neutratil všechno najednou!

anonym

:) Chytrý nápad. Ano vymyslel jsem si ho, ale i kdyby peníze poslal, tak mu je pošlou zpět, protože co nedojde, tak se vrací. Já jednou špatně napsal číslo účtu kam jsem měl něco poslat a přišlo mi to zpět. Nebo je to záležitost solidnosti banky?

Kepler

Asi je to spíš na tom, jak má banka nastavené internetové bankovnictví. Já jsem u ČS a tam mě to hned upozornilo, že jde o špatné číslo účtu. Nejspíš asi platným formátem, nepátral jsem po tom.