Anonym2000

Kam bych měl jít studovat farmacii?

Dobrý den, chtěl bych chtěl zkoumat a vymýšlet nové léky nebo třeba i pracovat s jedy někdy v laboratoři. Na jaký obor VŠ bych měl jít? Nechci prodávat léky v lékárně. Je mnoho oborů např. farmakologii a toxikologie na UK ale všechny jsou jako doktorské studium. Tam bych šel ale nevím co před tím. Všeobecné lékařství? Můžete zmínit i název univerzit a názory na ně. Děkuji za odpovědi :)
Byl bych rád za normální odpovědi… Ne za blbé kecy ;) od osoby, která si na internetu musí dokazovat své znalosti z dějepisu, které se učí na ZŠ :)

Nejlepší odpověď
annas

Stránka Chci studovat farmacii
http://www.vy­sokeskoly.cz/te­ma/farmacie

Netuším, zda jste procházel všechny fakulty, srovnal, zjistil náplaň atd. Co byste chtěl dělat, je dost vzdálené, nevím, v kterém jste ročníku SŠ, dále zvládnout VŠ, získat místo, praxi a pomalu se podílet´na výzkumu.

Zkuste si přijímací zkoušky – jsou v uvedeném odkazu.

Podívejte se i na statistiku – úmrtnost na VŠ
http://hlidaci­pes.org/unikat­ni-prehled-ktere-vs-maji-nejvyssi-umrtnost-a-kde-naopak-maji-studenti-slusnou-sanci-dostudovat/

Úspěšnost přijetí – Jak se dostat na medicínu (lékařské,vete­rinární, zdravotnické a farmaceutické fakulty)?

http://www.kam­pomaturite.cz/kam­pomaturite/jak-se-dostat-na-medicinu-lekarske-veterinarni

Další odpovědi
Kepler

Není mi jasné co vlastně chceš. S toxickými látkami se pracuje v každé chemické i biologické laboratoři. Pro výrobu léků a jejich aplikaci existují dvě fakulty: far. fakulta UK v Hradci K. a VFU v Brně. Vymýšlet léky mohou jenom ti nejšpičkovější ze špičkových vědců, to není jako v alchymistické laboratoři na dvoře císaře Rudolfa. Toxikologie třeba – to je první zkouška v prvním járu na VŠCHT (aspoň to tak bývalo). Na uvedené fakulty můžeš jít nejlépe po gymnáziu přírodovědného směru. Samozřejmě i na studium chemie, nebo lékařství. Je ovšem nutné vybrat si směr. Všechno najednou dost dobře nejde, ale vzdělání si později můžeš doplňovat.

dejavu

VŚCHT studijní obory syntéza nebo výroba léčiv http://www.vscht­.cz/studium/stu­dijni-obory/magisterske-obory
ale záleží, čemu se na těch lécích chceš věnovat, protože při výzkumu a vývoji léků je potřeba třeba biochemiků, chemiků – organických syntetiků a dalších. Zajeď si na Dny otevřených dveří všech fakult.

Kepler

annas: zajímavé údaje, zvláště z toho posledního odkazu. Nejvíc mě těší, že VŠCHT si v podstatě udžela úroveň, i když chemiků je nedostatek. V době, kdy jsem tam studoval (1973 – 1979), tam byla úmrtnost 60% jen v prvních dvou ročnících…