pizlicka

Kam byste bez rizika investovali tuto částku?

3 miliony korun,kam je bezpečně inestovat tak,aby šli ročně uroky?banky nabízejí jen jedno procento,a to ještě mají podmínky.Nebo krom podílových fondů,máte ještě nějaký nápad?děkuji 🙂 PEPE,tvl,já ti ty peníze asi daruju 😁

Nikoliv by jste, ale byste…

Nejlepší odpověď
luckykubrt

Nejlepší je vždycky investovat do nemovitosti. V případě nouze může posloužit i k vlastnímu bydlení. A místo úroků můžete vybírat podnájem. 😉

Další odpovědi
yuko

Koupila bych dve chaty, jednu bych vyuzivala a druhou pronajimala.
A protoze ty tri miliony nemam a taky nejsem expert, posilam odkaz 🙂

Zdroj: http://www.pe­nize.cz/inves­tice/319306-investice-v-roce-2017-ocima-expertu

zjentek

Kontrakt= hazard, nelze investovat bez rizika.
Když si kupuješ rohlík, může v něm být zapečený něco, co tam původně nepatří.

autacek

Koupil bych byt, nebo dům 😉

Kepler

Koupě nemovitosti taky není bez rizika. Dům stárne, je třeba do něj neustále investovat, přesto neustále ztrácí na hodnotě. Nevím jaké výnosy mají státní dluhopisy, ale tady bych to viděl jako nejbezpečnější investici.

pepe88

Koupil bych pobytný autobus,sehnal nejaké lehké děvy,jezdil bych na obednavky a tím začal podnikat A night full of pasion.

Jiří Bohumil

Pokud by to mělo být bez „práce a starostí“, pouze na úrok, dnes nejsou, mimo ty podílové fondy, žádné slušně zhodnotitelné produkty. A podíláky jsou dosti rizikové. Trochu lepší úroky měly a mají termín. vklady u spořitelních družstev (kolem 3 %), ale ty „podrazila“ ČNB tím, že musí mít, od 1.1.2018, pevné vkladové částky a to je opět nevýhodné, na to pozor! Já je s „úspěchem“ využíval, ale s posledním končím 1.12.2017.
Takže pak, ale s těmi „starostmi a údržbou“- nemovitosti a jejich pronájem. Domy, byty i chaty. Jako investice jejich ceny stále rostou i když už ne tak jako dřív. A případný pronájem je zhodnocování. Nebo „spekulovat“ s pozemky.
Ale jsou s tím opět spojena rizika a dosti starostí.
Takže jako vždy a všude a u všeho. Buďto hodně práce a starostí, nebo vysoké riziko. Jinak zhodnocení minimální.:-(((

Muffz

Asi bych se podíval po investicích do nějakých menších start-up firem, pokud tě zaujmou a myslíš, že mají perspektivu. Takhle obchoduje třeba i Ashton Kutcher (není to jen „hloupý“ herec, ale hlavně investor), který objevil perspektivu Skype, investoval do jejich tvůrců už na začátků a už si jen tou počáteční investicí zarobil pár miliard.

Podílové fondy a jiné typy fondů jsou dobrá investice, je ale třeba najít takové, které se opravdu vyplatí. Některé z těch podvodných chtějí dokonce vklad za založení účtu (neznalý kámoš platil za založení účtu 50k, které jsou nevratné). Když jsme pročítali s jiným kámošem smlouvu, tak vlastně za 10 roků, co má nastavené, nepokryjí úroky ani těch 50k, takže dostane ještě míň, než investoval. To je tak, když někdo věří těm potulným finančním poradcům.

Další jistou investicí jsou reality. Za 3 mega máš 2–3 byty, ty se dají pronajímat s výdělkem 3000 – 4000Kč za jeden měsíčně. Navíc ceny realit a zájem o ně každým dnem roste.

Tw!st

Pokud nemáš žádný podnikatelský záměr, určitě bych to investoval do domu/bytu a ten pronajímal.

Hlada

Pokud je na prvním místě nízké riziko, pak je možné uvažovat o uložení do banky nebo do komodit jako je zlato nebo investiční diamanty. V žádném případě to nemohou být podílové fondy!!!
Nemovitost není univerzální řešení pro každého. Vlastnictví, údržba a pronajímání je poměrně pracná záležitost s malou výnosností. Např. výnos z pronájmu bytů je už pod 5%. Ceny nemovitostí se mění o desítky procent oběma směry. Větší smysl to mělo v dobách vyšší inflace.

yuko

Ale jisty pan DT by jiste dobre poradil 🙂