postcd

Kam bezpečně automaticky, poloautomaticky zálohovat citlivé údaje z PC

hesla a jiné velmi citlivé informace na PC, malý objem dat. aby to zabralo co nejméně času takové zálohování, ideálně automatické a hlavně bezpečné

Odpovědi
led

Najlepšie na externý disk, CD, DVD a pozor, neverte tvrdeniam, že tieto médiá sú večné. Najlepšie je dobre ich aspoň raz za 2–3 roky „prevetrať“(skon­troľovať funkčnosť média v počítači, prípadne znova nahrať, napáliť.

anonym

Hlavně ne na cloud, proboha! Takový debily už jsem taky viděl. Nemůžete-li si pomoci, kupte si diskový prosto a udělejte si vlastní cloud. Šifrovanej. Datajinak zálohovat na jiný disk téhož počítače, na jiný počítač, na externí disk a hlavně: šifrovat, šifrovat, šifrovat! True Cript to jistí, cajti na něj jsou krátký, jako heslo celou větu, tak ať si hledaj prasárny jinde. PGP na maily. Když se něco semele, prostě zapomenete heslo. Strašně Vás to bude mrzet, budete chtít pomoct našim drahým fízlům a čmuchalům, ale ten stres a tak… Člověk zapomene.

cz

Každá šifra jde prolomit. Způsob popisuje přednáška na http://www.stre­am.cz/uservide­o/611524-jak-prolomit-sifrovani-disku-za-dve-sekundy-petr-krcmar
jinak na běžná hesla stačí http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ke­epass

arygnoc

v mezopotámii pre 6300 rokmi objavili písmo.
dnes ho využívame pomocou pera a papiera na zápis i dôležitých informácií.

ergo:
skúste pero a papier.

led

Netreba hneď zabíjať tatéra, stačí, keď sa oholí hlava, napíše tajná informácia a počkáme, až vlasy všetko zakryjú a hurá do ulíc…
aha, ale to asi nie je ten najrýchlejší spôsob :(

arygnoc

nejde iba o to, informáciu skryť, ale aby ju tatér nevykecal.
treba ho teda zabiť.