bolak

Kam až zaskočí pecka, když zaskočí?

Nemyslím na návštěvu, ale ptám se proto, jestli by bylo možné provést v nejhorším případě tracheotomii, resp. jestli by to k něčemu bylo, kdyby nezabral heimlich ani stará dobrá metoda KZD.

Odpovědi
beer

V závislosti na situaci a podle velikosti se může malá pecka dostat až do průdušek.
Doplňuji:
Na takový problém ti pak odpoví nejlépe jen lékař.

elektrikář

V ústech se kříží dýchací trubice z jícnem na polykání. To aby jsme v přípdě potřeby větší potřeby kyslíku mohli dýchat také ůsty. Pecka nebo sousto se dostane do dýchací trubice. První pomoc je herda do zad. Po podráždění dýchací trubice se spustí obraný mechanizmus a začnem kašlat.Pokud to samo nechce ven může pomoci lékař. Amatérsky by se mohlo udělat víc škody než užitku

mosoj

Pokud se to stane není to žádná legrace. znám případ kdy takto zemřel doktor a vedle něj seděla žena doktorka a nedokázala mu pomoci. Rána do zad je jen
neúčinná pověra. Nejúčinnější je obejmout postiženého zezadu rukama někde na spodní straně hrudníku a prudce trhnout. Bohužel úspěch závisí na fyzické síle toho kdo pomoc poskytuje. Dospělého těžko pověsíte nohama dolů !

honza19hk

třeba na rande