Kepler

Kam až dohlédne blbec, který je blbý tak, jak daleko vidí?

Ten, kdo si nevidí ani na špičku nosu je génius?

Nejlepší odpověď
led

Veľkosť blbosti je nepriamo úmerná jeho duševnému, nie fyzickému videniu.
Ale čo ak naše duševné videnie dokáže vidieť tisíce rokov do minulosti, alebo budúcnosti? Jednoducho máme fantáziu.
Sme preto väčší blbci než tí, čo si nedovidia ani po končeky prstov?

Doplnok k doplneniu otázky:
Ten, kdo si nevidí ani na špičku nosu má malý nos.

Další odpovědi
annas

I ikdyž se blbec považuje za génia , přesto si nevidí si na špičku nosu, do dálky vidí dobře.

Ale často mu stačí, když vidí i za roh. Není to umění ?

sveracz

A jak daleko dohledné slepec, který je příliš chytrý?

aliendrone

Z výroku plyne, že dohled blbce je přímo úměrný jeho blbosti. Ergo je nutné jednak přesně specifikovat blbost (nejlépe v jednotkách SI) a konstantu úměry, aby ti to vyšlo v metrech. Přesně. ;) :D :D

zjentek

Rčení je o tom, že blbě můžeme vidět vše, co vidíme.

Ovšem taky záleží na tom, jak je pozorovatel vzteklý, když hledí do dáli. Vztek zaslepuje. Čili vzteklý blbec by z podobnýho rčení, na kterým jsi postavil svou otázku, mohl profitovat. Jinými slovy, nejen vzteklý sebe v zaslepenosti nevnímá jako dostatečně blbého, ale vinou tohoto rčení by jej jako blbého nemělo vnímat ani jeho okolí, BO prakticky NIC NEVIDÍ! (;

(Čili keplere, pokud píšeš otázku třeba podrážděný, popuzený, či nahněvaný, rozhodně se můžeš chlácholit, že NEJSI BLBÝ!) D;D;D;

marci1

Dohlédne tak daleko, jak velký je blbec! 🙂

orwell

Tak maximálně na okraj pozorovatelného vesmíru, dál už to nejde. Z toho plyne, že blbost je shora ohraničená. A ještě něco: lidi, nepoužívejte dalekohled!

Rokio

Blbec si nevidí ani na špičku nosu. Je nekritický. Myslí si, že je dokonalý, nikdy nepřizná svoji chybu a nedokáže ani rozlišovat mezi dobrem a zlem. Také si neuvědomuje svoji nevědomost.

Kelt

Povídá se, že někdo je tak blbý, jak daleko vidí. Takže tady máme vzdálenost, čili délku, ta se měří v metrech a násobcích, potom jak daleko kdo vidí, tady je jednotkou 1 Dioptrie. A blbost. A čím dál vidí, tím je větší blbec. Tedy vidí až do nekonečna, proto je blbost nekonečná na rozdíl od vesmíru. To řekl Einstein a mně to vyšlo taky tak.

EKSOT123

Skvěle vypíchnutá kombinace dvou přirovnání! Špička nosu je příliš blízko. Pokud na ni chce člověk zaostřit, musí chtít, musí se snažit. Navíc může být ta špička nosu příliš vysoko. (Ještě hůř je to s třískou v oku.) Takže paradoxně se tu opačným pohledem do dáli snaží polopatě vysvětlit velikost problému. Myslím, že toto pěkné přirovnání (s tou dálkou) je pouze v češtině. Aspoň jsem to na první pokusy jinde nenašel.

EKSOT123

Annas, v originále to je: .....jak daleko vidí a ještě pořádnej kus za roh!

Edison

Orwelli, dovolím si nesouhlasi. Takovej blbec dohlédne klidně hravě za okraj našeho pozorovatelného vesmíru. To by ses divil.

orwell

Ty mě děsíš!

Edison

Mám zkušenosti… 😁