reganama

Kam adresovat stížnost na lékaře?

Prosím o radu,kam směrovat stížnost na lékaře,který nerozeznal přítomnost nádoru velikosti citronu v žaludku při gastrologickém vyšetření a pacientce řekl,že má hiátovou hernii a musí se s tím naučit žít.Pro nesnesitelné bolesti si paní našla na internetu kliniku ISCARE,kde ji chtěli kýlu odstranit a při tom našli ten nádor,takže nakonec ji museli vyoperovat celý žaludek.Dotyčného doktora chci hnát k trestní zodpovědnost za hrubé zanedbání péče.

Nejlepší odpověď
hanulka11

zřejmě na českou lékařskou komoru …

zde jsem vám našla odkaz

http://www.lkcr­.cz/informace­.php?hmp=6&do[info]=1&filter­Category.id=6

Další odpovědi
arygnoc

jak již bylo řečeno – česká lékařská komora.
ta řeší profesionální pochybení lékaře.

zodpovědnost lékaře ale řeší jenom soud, tudíž:
obrátit se na právnika a podat žalobu, případně i návrh na trestní stíhání.

Deli

To je strašlivé…

Také bych se obrátila na Českou lék.komoru, případně i na vedení nemocnice, je-li lékař jejím zaměstnancem.

anonym

Jeee , a ja jdu zitra se znamym na koloskopii !! Hruza. -iv-

roxy52

Chci Vás upozornit,že všichni ,, táhnou za jeden provaz " a uznat nějaké pochybení lékaře je dost nemožné.A taky ho můžete ohodnotit na www.znamylekar.cz