annas

Kalendárium. Vzpomenete si, čím se zapsal do historie 21. červenec 1969?

Nejlepší odpověď
tom004

První člověk na měsíci?

Další odpovědi
dědapetr

Poprvé otiskla lidská noha do měsíčního povrchu. 21. července 1969 vystoupili američtí astronauté Neil Armstrong a Edwin Aldrin z modulu kosmické lodi Apollo 11 na Měsíc. Z tohoto dne pochází slavná věta, která se zapsala do dějin dobývání kosmu i učebnic světové historie. Z úst Neila Armstronga zaznělo ono památné „Je to malý krůček pro člověka, ale velký skok pro lidstvo“. Dvojice kosmonautů na Měsíci strávila víc jak dvě a půl hodiny. Fotografovali povrch a odebírali vzorky. Společně vztyčili vlajku Spojených států amerických a telefonovali si s prezidentem Robertem Nixonem.

http://www.roz­hlas.cz/praha/ji­tro/_zprava/ka­lendarium-21-cervence--923719

arygnoc

z Měsíce odstartovalo Apollo 11, které neslo na své palubě prvé lidi, kteří vstoupili na povrch Měsíce (Neil Armstrong, Edwin „Buzz“ Aldrin a Michael Collins).

více viz na http://heureka­.tym.sk/spres­ne.php?book=&do­taz=Apollo%2011