Godzilla001

Poradí někdo, co mám udělat, aby kaktusy zase kvetly atd.?

Ahoj, jsem úplný amatér v pěstování kaktusů..... v létě jsem jich několik dostala a kvetly, rostly a bylo to fajn. Pak jsem četla, že se musí dát zimovat, ale nemáme doma možnost kam je na zimu uklidit a tak zůstali v pokoji… během zimy jich pár uhnilo a pak jsem si všimla vlnatky, kterou jsem vyhubila lihem a mospilanem…všechny kaktusy jsem vybrala ze starého substrátu a dala je do nového a zalila (studenou vodou) a uhnili další 2..... kaktusy jsou na ,,poličce" u východního okna… jenže máme starší barák s dřevěnými okny a přes noc zima a přes den se tam vytopí a je teplo.....nechci, by mi umíraly… taky hodně měknou…poradí mi někdo co udělat aby mi zase kvetly a byly pevné a rostly

Původní neotázka
Kaktusy po zimě

Nejlepší odpověď
annas

V odkazu je uvedené, jak se starat o kaktusy po celý rok. Třeba dostanete radu.

https://hobby­.idnes.cz/kak­tusaruv-rok-v-zime-nechte-rostlinky-odpocinout-na-jare-je-presadte-1es-/hobby-zahrada.aspx?c=A080923­_112503_hobby-

https://abece­dazahrady.dama­.cz/clanek/pri­pravte-kaktusy-na-novou-sezonu