Zvědavý

Kak dlouhou (kolik let) se chodí na hasičskou akademii?

než se člověk stane hasičem ??

Odpovědi
anonym

Kak dlouho se chodí se džbánem…
😉
Aby ses stal hasičem, stačí ti úspěšně absolvovat přijímací řízení (a mít složenou maturitu – libovolnou).
Pokud jde o ´hasičské vzdělání´, nejvyšším stupněm (pokud vím) je tříletá VOŠ (DiS), kterou můžeš studovat opět po složení přjímaček (a maturitě – libovolné).
Akademie Hasičského záchranného sboru ČR není školou v pravém slova smyslu, jde o ´instituci´, která má za cíl organizaci ´celoživotního´ vzdělávání hasičů – teoretických i praktických odborných kurzů z různých oblastí.