pastel.ka

Kachna domácí – co s tím ?

čs od času si v obchodě koupím kachnu…lahůdka !
Na výstavě chovatelů jsem koupila 10 Rovenských kachňátek a nyní se ptám…

  1. jak poznám kdy jsou jatečné ?
  2. Jak je usmrtit aby netrpěly ?
  3. Znáte někdo nějakou techniku mimo podřezávání a sekání hlav ? Je to hloupá otázka, ale já je prostě nemohu jen tak zabít.

Nejlepší odpověď
annas

Kachny a husy zařízneme za hlavou a jejich krev zachycujeme do hrnečku a mícháním zabraňujeme jejímu srážení. Zabitou drůbež oškubáme a vykucháme.
Kdysi jsme chovali kachny. Máma mně naučila kachnu zabíjet (ač velmi nerada jsem to dělala) tak, že jsem kachnu sevřela mezi kolena, aby byla v klidu. Na hlavě jsem nahmatala důleček, z něj vytrhala peří a řízla ostrým nožem.

Zdroj: http://www.re­ceptyonline.cz/o-drubezi-a-jejim-zpracovani-v-kuchyni--796.html

Další odpovědi
BENYTA

Z těchto důvodů ze mě nikdy nebude chovatel „užitkových zvířat“,neumím si představit,že bych zvířátko – jakékoli,nejdřív pipala a pak ho snědla.Ani to nekupuju,baštím granulovanou soju,a taky vejce,a ryby.
Možná by vám mohl poradit veterinář,zná dokonale anatomii zvířete,tak by mohl doporučit nějaké humánní utracení – zabití.