zett

K psychologovi se můžu jít hned jen tak objednat?

Poslední dobou už to fakt nezvládám a ráda bych se k někomu objednala. Můžu se k psychologovi objednat hned jen tak a nebo k tomu potřebuji nějaké papíry (doporučení) od svého doktora?

Odpovědi
Alesh

Jo, k psychologovi můžeš bez jakýchkoli předešlých formalit. Zkrátka nějakého najdeš, napíšeš mu nebo zavoláš a objednáš se. Pozor na jednu věc část psychologů jede na pojišťovnu, čili to máš zadarmo, část jede ale bez pojišťoven, čili to platíš. Toto je potřeba zjistit, ale to vygooglíš. Podle mě je zbytečné za to platit, placené nemusí nutně znamenat, že je to lepší.

annas

Klinický psycholog poskytuje terapii zdarma, v tom smyslu, že terapii hradí pojišťovna.

Jinak psycholog může být psychoterapeut nebo odborník vystudovaný v oboru psychologie l a již uvedený klinický psycholog.

L psychologovi se můžete objednat přímo, ale záleží na tom, kdy bude mít čas. Čekací lhůty jsou poměrně dlouhé.

--
Pokud byste čekala dlouho,. zkluste se obrátit na poradnu Žlutá sova. Cena za program je nízká na rozdíl od sezení u psychologa (nemyslím klinického), Pokuid vím, účastníci mají dobré zkušenosti.

https://www.vel­ka.zlutasova.cz/

jirka F

Ano můžete i bez OBL rovnou k psychologovi,ale jen k některým můžete bez OBL.Dále snad poradí ostatní uživatelé.

mosoj

Chceš to dělat obráceně. Pojišťovna hradí psychologa když tě k němu pošle psychiatr. Jinak hradíš sám. K psychiatrovi můžeš kdykoliv sám, pouze je se třeba objednat a vše hradí pojišťovna.