Sabisek

K jakým událostem vedlo zastřelení německého strážníka Kniesta v Kladně v červnu roku 1939?

Doplňuji:
Více možných odpovědí.

Nejlepší odpověď
annas

zatčení kladenského starosty

Neuvedla jste jinou možnost, takže uvádím jednu z možností.

Nnavíc se dá snadno najít na ne, takže si vyberte z odkazu. Zdroje informací jsou uvedeny v odkazu.
http://www.fron­ta.cz/dotaz/jan-smudek

V odkazu je fotokopie článku z tisku.

„I když Smudek s Petrem nezamýšleli Kniesta zavraždit, nýbrž pouze připravit o služební zbraň, přesto došlo k dalším opatřením
"Opatření říšského protektora na Kladně“..

" Dne 8. června vydal říšský protektor Konstatin von Neurath v souvislosti s vraždou strážmistra Wilhelma Kniesta následující opatření, která také vyšla téměř v každém z protektorátních deníků. (Foto: Národní práce, 10. 6. 1939, č. 157, s. 1)

Další odpovědi
anonym

zatčení kladenského starosty

Doplňuji:
Zkusila jste prohledat?
http://kladen­sky.denik.cz/zpra­vy_region/nem­ci-se-okupace-kladna-bali-zabrali-ho-jako-posledni-mesto-20140507.html
http://www.svet­.czsk.net/clan­ky/publicisti­ka/hrdinovezba­belci.html

arygnoc

zbytočný čin pseudohrdinstva.
nepoviem tak v boji, ale napadnúť bezvýznamného poddôstojníka (ešt k tomu opitého) pre zisk pištole – javí sa mi to ako smiešne.

uznávam, je to pohľad z inej doby.
pre mňa nepochopiteľný počin, skôr by som za tým videl nejaký iný motív (nebehal mu za dievčinou? alebo niečo podobné?)

;-Q

gecco

Hele – soutěže (kvízy…) a domácí úkoly neřešíme…
😛

Sabisek

Ptám se, od toho snad tato stránka je ne? Nevím, potřebuji poradit, tak se zeptám. ;)

gagaga

presne tak sebisku…gecco se naucil " mluvit " za nas za vsechny … :
..domácí úkoly neřešíme…

tak ja ho prosim, aby psal jen sam za sebe, ne za nas za vsechny..
ja bych napr. domaci ukoly resila moc rada, jen nikdy nevim reseni ;(
a ve skole klidne opisujte…ja opisovala cela leta , a dnes se mi dari ze vsech nejlepe :)

  • iv-

gecco

😉
OK…

gagaga

:-*