irij

K jakému serveru jsem teď vlastně připojen?

Jsem připojen k internetu,ale k jakému serveru?

Nejlepší odpověď
lukas

  1. jste připojen k internetu pomocí poskytovatele, to znamená že ať už máte ADSL, mobilní internet nebo WiFi, veškeré vaše spojení probíhá přes několik počítačů u vašeho poskytovatele. Váš poskytovatel vám také automaticky nastaví vaši adresu na internetu a adresu počítače, který překládá zadávané adresy jako www.odpovedi.cz na ciselne adresy ktere jsou jedinecne v ramci celeho internetu.
  2. Pokud například obcházíte stránky odpovědi.cz komunikujete se serverem odpovědi.cz. Pokud máte ICQ jste připojen k serveru ICQ atd. Když zadáte nějakou adresu nebo nějaký program chce spojit DNS server ( nastavený vaším poskytovatelem internetu) vám adresu přeloží na číselnou, číselná adresa se pak vyhledává postupně. Internet spojuje spousta krabiček – routery, switche atd. – v těch sou uloženy tabulky s adresami, samozřejmě že každá z těchto krabiček zná jen některé adresy, pokud ale adresu kterou požadujete nezná, ví kam dotaz přeposlat.