Lucyfer

K čemu všemu se dá použít líh (60%)?

Dostala jsem následující tipy:

  • dezinfekce náušnic či kosmetických nástrojů apod.
  • dezinfikování vymáčknutých pupínků
  • po vložení vanilkového lusku lze získat extrakt (ale na obalu píšou „neužívat vnitřně“, co si mám tedy o ethanolu myslet?)
  • snad se s tím dá odstranit nesmývatelná fixa

Co dál?

Nejlepší odpověď
Tw!st

Kvalitně se opít.

Další odpovědi
Edison

To jde o to, co je zbylých 40%. Dle mého soudu tohle budou pěkná svinstva (nějaká denaturace). Takže opravdu tak v lékařsví jako desifekce nástrojů, na oprgány bych spíše použil něco řidčího, nebo speciálního. K požití už vůbec.

Kepler

Záleží na tom, v jaké kvalitě a čistotě ten líh je. Pokud jde o kvasný potravinářský líh, použití by se dala najít spousta. To technického lihu bych si tedy vanilku nenakládal. Ale pro čištění různých povrchů se použít dá.

briketka10

Vnitřně píšou, aby si se neopila víš. Protože je to obyčejný špiritus 😁
Ethanol (mimo chemii dle PČP etanol) nebo ethylalkohol (obecně alkohol, hovorově špiritus) je druhý nejnižší alkohol.
Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Ethanol

zjentek

Líh min. 60% obj. nejlepší na bylinné tinktury všeho druhu.

Kajoch

Smíchat se šťávou nějakého oblíbeného kompotu,čímž vznikne tzv.mňaga a následně vesele popíjet…:)
Nedoporučuji meruňkový!

Mukar

Dobrý den, mohu nabídnout moji zkušenost s konzumním potravinářským lihem 60% od české značky Delis

moje použití: Konzumní líh je možné využít v mnoha směrech

potravinářství – dezinfekce potravinářských ploch, macerace bylin, nakládání ovoce, různé tinktury
domácnosti – při zavařování (ošetření víček) – jako odlakovač nebo repelent
kutilství – odmašťuje, akvaristika, rozpouštědlo
dezinfekce – klimatizací, mobil, ruce, hračky, dudlíky, brýle, naslouchátko, ovladače nebo ošetření dětského pupíku, více informací kde koupit čistý líh zde:
https://eshop­.delis.eu/alko­hol-shop/lihoviny/lih-konzumni-potravinarsky-60-05-l

Zdroj: https://eshop­.delis.eu

Ametyst

Může být dobrý k čištění skvrn, i když na to je lepší i levnější izopropanol.

Lucyfer

Jinak, sehnala jsem jej v lékárně.

Kepler

Tak to pravděpodobně půjde o lihobenzin (1% benzinu) k desinfekci. Měl by být označen např. jako „Ethanolum cum benzino denaturatum“.
K požití je vhodný jen líh konzumní.

Lucyfer

Jedná se o tento: https://www.e-laborator.cz/zbo­zi/ethanolum-60-45g

Kepler

Je tam napsáno, že je k zevnímu použití.