zjentek

K čemu u karet slouží IBAN a SWIFT a dají se zneužít, pokud prozradím?

Požadují z Kypru pro zahraniční platbu/převod na daný účet.

Nejlepší odpověď
annas

Určitě víte, že

"IBAN (International Bank Account Number) je mezinárodní formát čísla účtu.
https://www.cnb­.cz/cs/plateb­ni-styk/iban/kal­kulator-iban-ceska-republika/index­.html
--

"Swift kódy bank – Kód mezinárodního platebního styku

SWIFT kód neboli BIC kód slouží spolu s IBAN číslem účtu a jménem účtu ke směrování plateb ze zahraničí.

https://www.kur­zy.cz/seznamy/ko­dy-bank/swift-bic-iban.ht

Je to tedy jen číslo vašeho účtu v mezinárodním formátu, takže si myslím, že ke zneužití tam nic není.

Žádný PIN, tedy přístup k účtu nikde není uvedený, takže číslo na kartě s ním nemá nic společného. .

Další odpovědi
Dochy

U karet k ničemu. IBAN a SWIFT jsou mezinárodní tvary čísla bankovního účtu. Karty mají oddělené číslování a klidně k jednomu účtu můžeš mít přiděleno více různých karet a stejně tak ke kartě nemusí být přiřazeno konkrétní číslo účtu (resp. ne ve veřejné formě)