IQ tykve

K čemu to je dobré ?

Na zahrádkách jsou vidět rostliny česneku, kde jsou listy svázány do uzlu. Na co to má vliv ?
Doplňuji:
A jde to aplikovat i u jiných rostlin ? Třeba u natě brambor, to by byly brambory jako od blbého sedláka ? 🙂

Nejlepší odpověď
Drap

Udajně když se listy v určité fázi růstu česneku takto sváží, tak rostlina věnuje více růstu česnekové palice, než růstu samotné rostliny.
Doplňuji:
U rajčat a brambor to určitě nefunguje.

Další odpovědi
marci1

Dlouho vydrží, snadná skladovatelnost a ještě je to okrasa.:-)
Doplňuji:
Omlouvám se, nevšimla jsem si, že na zahrádce, myslela jsem při skladování.

nonnel

Je to opravdu kvůli tomu, aby síla šla do česnekové palice.