annas

K čemu sloužily řecké zaklínací destičky? Kdy se používaly?

Pomáhají kletby v nesnázích, nebo ničí člověku život?

Co si pod pojmem kletba představujete?

Nejlepší odpověď
anonym

v řecku to byla zlá kletba,sloužila k uhranutí určité osoby

Další odpovědi
bohunka1

S kletbami by si člověk neměl zahrávat. Kletba je pro mě něco zlého, něco nepřejícného, špatná věc,kletba nemá s dobrem nic společného, tak se jí raději vyhýbat. Nikdy bychom neměly žádnou kletbu vyřknout, protože to zlé se vždy vrátí k nám. A v nesnázích nám určitě nepomůže.

vagra

Zaklínací destičky nazývané latinsky defixiones (z lat. defigere „zarážet, vetknout, ohromit, omráčit“) a řecky katadesmoi (z řec. katadein = „vázat, zavazovat“), byly součástí antické černé magie a fungovaly na podobném principu jako Haitské voodoo.
Zaklínadlo bylo napsáno na papyrovém svitku nebo vyryto do kovové destičky (nejčastěji olověné nebo měděné), k níž byla stužkou přivázána kovová nebo vosková figurka.
Jednotlivé části těla figurky byly propíchány nebo popsány jmény božstev a démonů, kteří měli ovládnout tělo oběti a ovlivnit požadovaným způsobem její jednání.
Zvláštní kategorii představovaly erotické zaříkávací destičky (defixiones amatoriae), jejichž cílem bylo probudit v objektu magického zaříkávání erotickou touhu.
Obecně je tedy možné říci,že zaklínadlo je vyřčeno proto,aby člověku ovlivnilo život.V naprosté většině případů,jde o ovlivnění negativní.

Zdroj: zkráceno z-http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:_41f9E97vpUJ:­klimes.mysteri­a.cz/clanky/te­ologie/jeronym­.htm+%C5%99ec­k%C3%A9+zakl%C3%AD­nac%C3%AD+des­ti%C4%8Dky&cd=1&hl=cs&ct­=clnk&gl=cz