KubikS7

K čemu slouží Vorvanovcům jejich jediný ( někdy více) velký zub ?

Nejlepší odpověď
annas

Zuby samců vorvaňovců se v evoluci vyvinuly jako sekundární pohlavní znak, který má samicím pomoci identifikovat partnera svého druhu. Jednotlivé druhy vorvaňovců totiž mají podobnou barvu i velikost, takže by se samice snadno mohla dopustit frapantního omylu. Nápadný tvar samčích zubů (a případně i jizev po škrábancích) je však dostatečně spolehlivým poznávacím znamením.

Podrobnosti se dovíte v odkazu:

Zdroj: http://www.roz­hlas.cz/leonar­do/priroda/_zpra­va/527579