Oliku141

K čemu slouží uvula ?

Na horním patře úst

Nejlepší odpověď
Pájo

„Skutečná funkce uvuly je záhadou, ale existují názory, že tvoří účinnou ucpávku vzduchového průchodu při polykání potravy, a tím zabraňuje dušení.“

http://www.anam­neza.cz/Ustni-dutina/lidske-telo/48

Další odpovědi
marci1

Neexistuje žádná obecná shoda o účelu uvuly, umístěné v zadní části úst. Mnozí lékaři se domnívají, že je bez významné funkce, zatímco jiní mají názor, že má vliv na hlas a polykání tím, že se podílí na uzavření nosohltanu během těchto aktivit.