JájsemRaibek

K čemu slouží tyto prostřední spojnice kolejnic?

Dvě kolejnice, ale na mostech k nim přibudou navíc tyto dvě prostřední, před začátkem a za koncem mostu takto spojené do špice.
Kčemu to slouží?
Foto zdroj vlastní fotografie

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… Pojistné úhelníky na mostech
„Na nově navrhovaných a přestavovaných mostech se na konstrukcích bez kolejového lože, pojížděných rychlostí větší než 30 km.h-1 umisťují mezi kolejnice
pojistné úhelníky jako bezpečnostní zařízení při vykolejení vozidel“ zdroj: ŽELEZNIČNÍ KONSTRUKCE I
MECHANIKA KOLEJOVÉ JÍZDNÍ DRÁHY
http://lences­.cz/domains/len­ces.cz/skola/su­bory/Skripta/CN01-Zeleznicni%20kon­strukce%20I/M02-Mechanika%20ko­lejov%C3%A9%20­j%C3%ADzdn%C3%AD%20­dr%C3%A1hy.pdf str.46, odst.4.3.1

Další odpovědi
Kepler

Nevím, nejsem železniční stavitel, ale připadá mi to jako výstuha zabezpečující patřičný rozchod kolejí. Normálně to zajišťují pražce zapuštěné do štěrkového podloží, ale na mostech to asi takto nejde. Jen moje domněnka.