štamgast

K čemu slouží tyhle dveře?

http://img38.i­mageshack.us/im­g38/1408/karo­salc736.jpg
Vždycky mi to vrtalo hlavou, k čemu slouží ty zadní dveře u starých dálkových Karos. Vždyť nejsou až k zemi.

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

A dokonce je tam sedačka, viď?
No je to nouzový východ. Karosa tím řešila jak více místa v autobuse, tak i dvoje dveře, které zřejmě nějaké normy musí být v autobusu jako východ.
Jelikož je tam rovná podlaha a nejsou tam schody, stačí jen tyto krátké dveře.

Další odpovědi

Takové dveře jsem snad ještě neviděl. Není to fotka nějakého prototypu? Dálkové Karosy tam mívaly dveře, ale normálně až k zemi. Taky u nich byly sedačky, ale ty se daly sklopit, včetně podlážky, která zakrývala schůdky.