zjentek

K čemu slouží toto zařízení?

D-link DES-1005P

Pardon, ale z odpovědí tomu stále nerozumím. Nešlo by to více laicky. Mám pc, tiskárnu a úplně všechny ty věci kolem, co dnes má každej. A to zařízení jsem našel v garáži. Tak mám jej použít? To mně třeba ušetří proud? Napájí to bez el. zásuvky ?A nebo něco zrychlím? A nebo co získám instalací, když už to jednou mám? Proč do toho mám připojit všechny prvky včetně pc? Opravdu se mi to tady nedá laicky vysvětlit? Nejsou zde i „odborníci z prostýho lidu“? Co kdyby sem na server migrovali laici ve velkém? A v čem mi pomůže ten switch?

Nejlepší odpověď
briketka10

https://www.al­za.cz/d-link-des-1005p-e-d367621.htm?o=1

http://www.dlin­k.com/cz/cs/h­ome-solutions

Snad jsem pomohla :))

Hmm.. jestli potřebuješ poradit – obrať se na Podporu.

Další odpovědi
Lamalam

Je to switch, čili aktivní přepínač, který řídí komunikaci v síti podle momentální potřeby.

jpau

Představ si, že chceš spojit kabelem 4 počítače. Uděláš to tak, že každý počítač zapojíš do té krabice a bude to fungovat (budou se mezi nimi přenášet data).

Chceš propojit 4 počítače? Ne? Pak to nepotřebuješ.

Laicky (nepřesně).

gecco

Zjentku, switch slouží k propojení několika zařízení (počítač, tiskárna, NAS…) do jedné sítě (LAN)…
Takže – nemáš-li svá zařízení propojena do počítačové sítě, můžeš tohle použít.
Pokud už síť máš, dej to zpátky do garáže…
😉

Klaproth

Je to switch, od hubu se liší tím, že aktivně přepíná kanály.

anonym

D-Link DES-1005P/E
Přepínač poskytující nákladově efektivní způsob, jak vytvořit malou síť či rozšířit již stávájící. Připojíte nejen počítače, ale i řadu síťových prvků jako jsou IP kamery, síťové tiskárny a další. Přepínač je opatřen pěti porty Fast Ethernet s automatickou detekcí rychlosti, takže podá vždy nejlepší výkon. Jeden konektor podporuje napájení zařízení přes síť – PoE. Pro komunikaci bez zpoždění či hladké streamování videa má integrovanou optimalizaci QoS.

Switch funguje snadno a rychle bez složitého nastavování. Kromě stabilně nízkého příkonu detekuje používané porty, a v případě zastavení síťového provozu přechází do úsporného režimu. Tichý provoz zaručí chlazení bez ventilátoru. Spolu s jeho malými rozměry si najdete své místo téměř kdekoliv.

anonym

Krásně okopírovaný článek a bez udání aurora. To se Wariate nedělá!

gecco

No – nejkrásnější je, že on to sice zkopíroval, leč nechápe…
😉

zjentek

gecco, zamyslel jsem se nad významem tohoto swiče, když kdejaký router od poskytovatelů netu má dneska taky min. 4 ethernet porty, kde si zapojím síť.
Tak furt to nechápu? Má to snad „něco navíc“?
A ten PoE port, ten dobíjí? Nebo jak to chápu?

gecco

Ne, pro běžného uživatele to nema navíc skoro nic (leda snad PoE – možnost napájet vzdálená zařízení přes UTP – třeba k IP kamere, pokud PoE umí, nemusíme tahat další kabel)…
Další vlastnosti (třeba řízení portu…) na domácí sítí běžně nevyužijes…
Doma ti skoro ve 100 % případů stačí ten nejlevnější switch v příslušenství routerů…
😉

zjentek

Tak už to chápu, dík.
Přesněji- už nechci víc vědět ;)

zjentek

Warriot je můj patent, kraďošu!

annas

Odkazů na tento text je na netu několik.
Jedn z nich např.
https://www.al­za.cz/d-link-des-1005p-e-d367621.htm
http://servis­.bscom.cz/d-link-des-105-e_d250590/

annas

Oprava – jeden z nich.