Kepler

K čemu slouží ten chladič vpředu, když motor je až za sedačkami?

Nebo je to jen designerský prvek? Teda, stará dobrá Felda byla vymyšlená líp:-)) za ty prachy…
Koupili byste si to třeba jen za setinu ceny?

https://www.sez­namzpravy.cz/cla­nek/nejdrazsi-auto-na-svete-za-kolik-si-majitel-koupil-unikatni-supersport-77283?dop-ab-variant=13&seq-no=3&source=hp

Nejlepší odpověď
Pepa25

Chladič slouží ke chlazení, stejně jako u dalších vozů Bugatti a vlastně všech automobilů se spalovacím motorem. Schéma v odkazu
Supersporty nemusím, takže nekoupil. Plánuju ale koupi elekrického auta.

Zdroj: https://www.ga­raz.cz/clanek/10-veci-ktere-musite-vedet-o-legendarnim-bugatti-veyron-21002153?mol-gallery--selected=68025

Další odpovědi
jáára

120tka měla taky chladič vepředu. A ne, nekoupil. Raději dodávku, kde se dá přespávat na akcích…

Arne1

Ne. Zůstal bych viset na první polňačce

dubraro

Kupodivu k chlazení.
Nechtěl bych to ani zadarmo, takové auto je v podstatě nepoužitelné v normálním provozu ani k jakémukoliv praktickému účelu.

Iridias

Chlazení motoru chladičem umístěným v masce vozidla je nejúčinnější, protože takto umístěným chladičem protéká velký objem neohřátého vzduchu z atmosféry.
Existuje i umístění chladičů v zadní části auta v blízkosti blatníků u motoru ( např.: naše Škoda 100), ovšem toto řešení není tolik účinné, protože chladicí vzduch musí nejprve obtécti karoserii vozidla a teprve pak vstupuje menším otvorem v boku auta k chladiči, který je ještě mírně ohříván sálavým teplem od horkého motoru.
Jinak má ale chladič umístěný vpředu u vozidla s motorem vzadu spíše nevýhody: dlouhé vedení chladicí vody přes celou délku auta= vyšší objem vody v systému= vyšší váha , vyšší tepelná setrvačnost v soustavě, apod.
Supersport bych si koupil, protože mám rád rychlá auta a naštval bych sousedy

Kepler

jáára: tu Š 120 jsem taky měl, to teda bylo dílo…To už bych měl radši chladič na střeše. Při tom má ta bugatka mohutné nasávací spojlery vzadu. Ovšem dodávka je k nezaplacení…:-))

Edison

Jenže to nasávání v zadu zase není kvůli chlazení, ale kvůli přívodu vzduchu k motoru.