dust8

K čemu slouží takový držák (či páka?) na volantu u starších aut?

Obrázek poslán do diskuze pod otázkou. Prosím směřovat diskuzi tam či doplnit svou odpověď. Díky.

Nejlepší odpověď
Kepler

Ještě dneska to mají na vysokozdvižných vozících apod., všude kde je velký rejd a hodně se manévruje. Aby se nemuselo ručkovat a mohlo se rychle točit volantem.

Další odpovědi
JájsemRaibek

Obrázek máš kde?
Myslíš šajtr páku? Myslíš blinkr? Nebo snad klakson?
Tam je různých páček.

Hufnágl

Na volantu? Nemyslíš pod volantem? Mám pocit, že myslíš o šaltrpáce.

Po poskytnutí obrázku má Kepler má pravdu, ale u nás, u osobních automobilů to je zakázané.

Edison

Myslíš tohle: http://www.ive­teran.cz/inze­rat/koupim-na-praga--volant-s-ovladanim/16478 ?

Jedna ovládala bohatost směsi, druhá byl plyn (až později byl vymyšlen plynový pedál).

Po doplnění obrázku: Tak to je jen pro usnadnění řízení, zejména při couvání, hodí se při jakémkoli řízení jednou rukou. Zejména v dobách bez posilovači to mělo význam. Dnes se to objevuje spíše už jen u paleťáků… sem tam si to někdo dá i na náklaďák…

jáára

Hruška, koule, každej tomu říká jinak. Jinak super věc.

dust8

Hufnágl: Proč se to nesmí používat?

dust8

https://i.ibb­.co/hX0crfL/pa­ka-na-volantu.jpg tady je obrázek

Hufnágl

Edison
Kolega se ptá „u starších aut“, ale na na stará auta, víš?

Edison

Když seš tak chytrej, jakou definici, podle tebe, má pojem „starší auto“??? Kdyby dal obrázek, odpovídalo by se snáze. Tak si nech svoje nejspný, stupidní komentáře pro pařez.

dust8

obrázek je už tady v diskuzi pod otázkou. Mrkni :)

Edison

V době, kdy jsem psal odpověď ještě nebyl.

Edison

… a napsal ještě větší blbost…