terezie.k

K čemu slouží tablet, když máte počítač či notebook?

Zajímalo by mne, proč si někdo pořídí tablet, když už má doma počítač i notebook. Přijde mi to zbytečné.

Nejlepší odpověď
huxa

Znova to sem psát už nebudu…

http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=k%20%C4%8De­mu%20tablet
Doplňuji:
Michaela.Ch-přemýšlej občas…
dotykové plošky nikdy nebudou umět dostatečně nahradit mechanické vstupy, u klávesnice se průměrní lidé pohybují kolem 200 úhozů za minutu, i kdyby „datlovali“, dotyková klávesnice jim nepomůže.
A hry se nestahují přes Android, ale na či do Androidu, stahují se přes android market, google play, či jak se to dnes jmenuje.

Další odpovědi
iceT

Neznám technické arametry tabletu,ale o výhodě snadné přenosnosti a lehkosti je snad zbytečné psát.Zkusilas někdy cestovat se stolním počítačem?Notebook se taky pronese,i když je j v tašce na rameno…

Michaela.Ch

No tablet má jak své výhody tak i své nevýhody…
Slyšela jsem že na tabletu se dá psát a píše se rychleji…
A samozřejmě tablet je dotykový a má android, takže se na něm mohou hrát hry které se přes android stahují…
Jinak je taky skladnější…
Ale má i své nevýhody…
Snad tento článek něčemu pomůže :)
Doplňuji:
Já mám osobně všechny tři a nějak si nestěžuju. :)

led

Záleží od použitia. iceT to vyjadrila krásne.
Sú veci ktoré robím na veľkom počítači vzhľadom na jeho technické možnosti a periférie, dielčie úpravy prípadne menej náročné veci robím na mobilnom zariadení – notebooku, a tablet, ľahké zariadenie, ktoré je stále v pohotovosti, aj na diaľku spolupracuje so zdrojovým počítačom a možno na ňom pracovať dotykom, ale aj pomocou malej bezdrátovej klávesnici s trackbalom (obrátenou myšou – guličkou), alebo touchpadom.
No, ale toto robí menšina, tí pracovne postihnutí :) …
pre mládež je to otázka ´IN´, byť viditeľní, byť zaradení v tej lepšej spoločnosti, byť svetoví, slovom byť a žiť moderne… kto nemá dotykáč, akoby nežil…
Dôležité je už sa narodiť s tabletom v jednej a mobilom v druhej ruke…

jpau

Před časem jsem si položil stejnou otázku jako Ty a přiznám se, že na nic jsem nepřišel. Pokud potřebuji rychle něco udělat (odepsat na mail apod.) tak raději sáhnu po Blackberry, které se narozdíl od tabletu vejde do kapsy a současně má poměrně komfortní klávesnici, takže s ním lze psát poměrně dlouhé texty (a to i rychle).

No a teď situace druhá, potřebuji něco udělat do školy tzn. potřebuji hodně psát, modelovat, počítat (ve smyslu počítat počítačem – tzn. dělat si program, co mi spočítá co potřebuji) – už se vidím jak to dělám na tabletu (malá uhlopříčka, nemožný tvar, absenece integrovaných periferií (klávesnice, myš – asi to půjde připojit ale za cenu tahání dalších věcí)), debilní rozhraní (iOS (pro konzumenty), Android (pro anarchisty), WinRT (pro nerdy) aj.)

Další věc jsou věci do práce, kde narážím na stejné problémy… V praxi to tedy vypadá tak, že pokud chceš něco smysluplného dělat, potřebuješ počítač (já s sebou běžně tahám i dva – služební + osobní na věci do školy (a povím ti, je to pěknej voser)). Pokud ti stačí konzumní obsah (hry, novinky apod.) pak je jedno co si koupíš, klidně ten tablet, samozřejmě nás to ale vrací zpět na začátek, má to smysl když je to jedno a Ty máš už počítač? 🙂

OT:
Ad klávesnice, kdo píše dlouhé opravdu texty tak mu musí být jasné, že dotyková klávesnice je opravdu nepohodlná. Jako nouzovka v telefonu super ale nic víc to není.

liunekira

Podle mě to zbytečné rozhodně není. Tablet si beru večer do postele, ať už si chci číst, nebo koukat na film. Je to praktičtější než notebook a pohodlnější než mobil. Pokud třeba někam cestuji, tablet beru s sebou vždy, abych si neplácala baterku na mobilu a měla jsem se jak zabavit. Taky ho používám jako navigaci v autě.

led

jpau,
krásne rozlíšenie užívateľov tabletov… :)
1 – ale čo, keď robím aj na Androide, aj na iOS (dokonca niekedy aj súčasne), to som potom anarchistický konzument, alebo konzumná anarchistka? A keď k tomu prpočítam aj Windows a Linux, tí majú aké pomenovania? Há?
2 – otázka, viem, naivná, nestačí miesto dvoch počítačov, vláčiť počítač a externý disk?

jpau

  1. 🙂 Tak ono může hrát roli samozřejmě i víc věcí, např. sympatie k určitému zařízení než k platformě (je mi 15, nelíbím se holkám, ukecám rodiče na iPhone a ne proto, že je tam iOS ale proto, že pak budu víc cool a obráceně, je mi 20, nemám prachy, chci smartphone nebo tablet – tak si koupím nějaké zařízení s Androidem – protože prostě moc nestojí). Je tedy jasné, že ten můj rozstřel byl braný trošku s nadsázkou a spíš pro pobavení. Co se těch jiných systémů týče, tak nevím, zkusím ještě něco vypotit 😁
  2. OS-X Systém pro uživatele, jejiž hovna voní lépe než hovna druhých.
  3. Win-NT Pro experty co si honí triko nad mottem „čím víc jader, tím víc adidas“, nově nad čísly 3, 5 a 7 obvykle v souvislosti s písmenem „i“ nebo pro ty „čem to prostě stačí“
  4. DOS-FreeDOS-Win9× pro pařany, co uvízli v čase
  5. Linux Systém určený pro anarchisty a jiné levicové maniaky (Severokorejci – RedStar OS, pisálci pod GPL, aj.), popř. 13 leté rádoby IT specialisty. (zde bych si dovolil ještě podkategorii ReactOS určenou sadistům)
  6. BSD Pro uživatele, kterým se zdá být Linxu málo cool (jsou málo proti proud).
  7. OS-2 Warp/eComStation pro old-school maniaky
  8. BeOS a klon projekty (Haiku aj.) pro old-school hipíky
  9. Solaris – pro ty co to umí nainstalovat (přiznám se, že je to jediný z jmenovaných systémů co jsem nezvládnul, respekt těm co to dají)

Závěrem – je to brané s nadsázkou a jako sranda samozřejmě.

2. On není problém s místem ale s firemní politikou, nemohu pracovní věci mít na svém hw (ochrana firemních/kli­entských dat) – to je ale všude stejné.

led

„dotykové plošky nikdy nebudou umět dostatečně nahradit mechanické vstupy“ ani v technike nemožno povedať „nikdy nebudú“, veď v tomto prípade dotykové plošky tabletu v princípe je to isté ako dotykové pole na touchpade- teraz nerozlišujem technické riešene.
Ale ano máte pravdu pre náš spôsob vnímania je prirodzenejší mechanický – hmatateľný spôsob ovládania než dotykový, kde nemám istotu dotyku a vzhľadom na rozmery prstov a ich „pracovnú“ polohu v mieste dotyku a ani nie presné miesto dotyku.
Preto som spomenula tú bezdrátovú miniklávesnicu s integrovaným touchpadom ako malý doplnok k tabletu. Prípadne možno použiť priamo obal s klávesnicou nevýhodu odstraňuje práve mobila, tj ľahkosť a jednoduchosť ovládania tabletu.