dust8

K čemu slouží nekrolog?

Nejlepší odpověď
Kepler

Nekrolog je novinový článek obsahující vzpomínku na nedávno zemřelou osobu, zejména jisté společenské významnosti (politici, umělci aj.). Nekrolog může psát redaktor deníku nebo často i umělecký kolega a nekrolog je poté uveřejněn v novinách. V nekrologu jsou obvykle uvedeny životní etapy významné pro jeho působení, kariéru apod.
Nekrolog může mít i formu ústního projevu, zejména při pohřebním rozloučení, vzpomínkové akci, pietní akci a podobně. (wiki)

Další odpovědi
anonym

U vás nefunguje Google? Zkuste DuckDuckGo.com.

aliendrone

Jde o soubor (log) zachycující aktivitu čaroděje typu nekromant. ;) :D :D

To nevíš, že je obvykle dobré vést pečlivou dokumentaci? :o